Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

TOPIC: KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4453

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar
Jel to znaci mi glasali il neglasali ona je podjeljena?????
Mozda bi trebalo glasati u sto vecem broju.....

Mi iz dijaspore itekako mozemo uticati na sudbinu BiH,narocito u rs(manjem entitetu) odakle nas je vecina sadasnje BH dijaspore protjerana za vrijeme agresije.
Ja mislim da nas glas moze izmjeniti strukturu vlasti u BiH i da moze doprinjeti da se osigura stabilnost u BiH.
MI IMAMO MORALNU DUZNOST I OBAVEZU DA GLASAMO.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4457

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 835
Dragi moj prijatelju Gračanica
Slažem se sa tvojim razmišljanjima i tvom htijenju,nisam pesimista,optimista sam u životu kao što si i ti,ali uvijek postoji ali,naši ljudi su brzo zaboravili svoju Bosnu a još brže svoj narod,i nije ih briga kako mi živimo i šta nas sutra čeka.To je nažalost činjenica,mnogi Bosanci i Hercegovci 5 oktobra se neće ni pojaviti na glasačkim mjestima
jer su se negdje učahurili i Bože njima je lijepo i nije ih briga za drugog,žao mi je što ovako pišem jer moram jer tako osjećam i mnogo puta se to dokazalo da je to tako,nadati se u bolje sutra ali...

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4459

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar
Slazem se djelimicno sa tvojim odgovorom. Ima nas hejbet u dijaspori koji nismo zaboravili svoju Bosnu, svoj narod, i koji cemo glasati na ovim izborima.U slucaju da mi iz dijaspore ostanemo po strani morali bi se suociti sa cinjenicom da cemo imati lose kandidate koji ce raditi protiv interesa drzave BiH.

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4461

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 835
Upravo ti loši kandidati i vide tu šansu,volio bih kada bi dijaspora odradila svoj dio posla,očuvala bi jedinstvenu Bih,olakšala nama povratnicima život,jer ako bude drugačije mi bi u Rogatici vrlo lahko ostali bez predstavnika našeg naroda,te ja ovom prilikom sugerišem našim Rogatičanima da izađu na izbore i pomognu i sebi i nama

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4463

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
Dijaspora kao ni do sada nece odraditi "svoj dio posla" ali ce zato odraditi hiljade onih koji su dobili krivotvorene licne karte (zbog cega se digla prasina par dana pa se onda sve stisalo)kao i oni koji su uz Drinu (citaj Zvornik i ostali) upisivani u knjige rodjenih u BH a iz Srbije su. Za to ne krivite srpske politicare. Oni rade svoj posao i imaju nacionalnu strategiju. Na tome im treba cestitati. Krivce trazite u Bosnjackip politicarima koji su na vlasti i zastupaju nase interese. U prvom redu to su Haris Silajdzic i Sulejman Tihic a poslije njih slijedi plejada debila.

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4464

• KerimH59
  • KerimH59's Avatar
Celavi,bezobrazni,drski i jos mnogo toga loseg remzija kadric.:P

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4465

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
Galibe, dijaspora i njeno glasanje su posebna prica.

Sjecam se tih prvih poslijeratnih glasanja kada su u klubovima "danonocno" ispunjavali zahtijeve za registracijama, gdje su formirani i pokretni timovi koji su isli starijim osobama i pomagali im oko komplikovane regeistracije, i ostale administracije.
Tada su i politicari dolazili ili se obracali putem raznih dopisa itd, davana su razna obecanja samo da se glasa: Kule i gradovi... I sta su ti ljudi dobili, prazan obecanja.
Dijaspoere se samo sjete kada je glasanje...
I Onda je razumljivo sto je glasacko tjelo sa nekoliko stotina hiljada glasaca spalo na 20-tak hiljada.....

Sdruge strane nikoga nebrine

- sto ce nekoliko stotina hiljada nasih ljudi ostati bez drzavljanstva

- sto nedaju Ministarstvo za dijasporu

- a usluge u ambasadama koja pored svoje diplomatske misije bi trebala biti i usluzni servis - usluge su to da ti se zanebesa - samo da nas ogule, gdje obicna potvrdica kosta od 100 KM pa navise a da ti ne govorim o nekim komplikovanijim i slozernijim potvrdama, pasos kosta oko 300 KM i u zadnjih 10 godina izgled pasosa su mjenjali 3-4 puta tako da skoro ni jedan pasos nije dozivio da sam od sebe istekne nego si duzan poslije 1-2 godine vaditi drugi. Evo sad su opet izmislili novi tako da sa ovm trendom nastavljaju samo mislim da ce ovaj novi zbog tehnologije biti skuplji bar 100-200 KM dok isti ti pasosi u BiH kostaju 25 KM (ako nije poskupilo)...

- a posebna je prica samog odnosa Bosanaca i Hercegovaca prema bh. drzavljanima koji sticajem okolnosti ne zive u svojoj drzavi.....!!!

NEGO da te priupitam posto mene isto pitaju a nisam bas informisan... Za Srebrenicu znam da su dobili da glasaju svi Srebrenicani bez obzira gdje su u BiH i vani (registrovani/prijavljeni) da mogu glasati za Srebrenicu...
Sta je sa drugim gradovima npr Rogaticani koji su prijavljeni u Visokom, Sarajevu, Zenici mogu li oni glasati za Rogaticu (ja mislim da nemogu ali mi ti potvrdi kako bih ja prenio dalæje) Selam
Last Edit: 12 years 4 months ago by Mustafa.

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4466

• purak
  • purak's Avatar
  • Senior
  • Objave: 481
KerimH59 napisao:

:huh: Ja ga poznam od prije kao smirenog,dostojanstvenog,bogobojaznog i prijatnog covjeka,.......a jes celav.:)

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4468

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
purak napisao:
KerimH59 napisao:

:huh: Ja ga poznam od prije kao smirenog,dostojanstvenog,bogobojaznog i prijatnog covjeka,.......a jes celav.:)

Slazem se sa Purkom i ja ga poznajem ovakog. On je ako mozemo tako reci piun svoje stranke i nije on taj koji odlucuje i kako kaze Kerim trazi vece plate nego je to sigurno stranacki dogovor. A naravno da su im plate dobre i prevelike i ovakve kakve su sada i o tome se moze diskutovati.'

Nazalost i on se lijepo ukllopio u sivilo nase politicke scene ....

Odgovor:KAKVA CE ZORA BOSNI SVANUTI - TI ODLUCI 12 years 4 months ago #4469

• purak
  • purak's Avatar
  • Senior
  • Objave: 481
Ni bez njeg nebi sivilo bilo nimalo manje,al kosto kazes Mustafa,mora neko biti "pijun",a stanje kako je,bolje i to nego cekati hocel te ko zovnuti u nadnicu,ili ti nedaj Boze po kontejnerima roviti.Trebamo ipak biti sretni pa imamo rogaticana i tu "u vrhu",a doci ce ako Bog da i bolja vremena.Ipak mislim da Remzija nije los covjek,ali "druzba je druzba,a sluzba,sluzba"
Time to create page: 0.104 seconds