Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana???

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #11695

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Forumaš
  • Objave: 1478
  • Thank you received: 1

PISMO JEDNOM UBICI I ZVIJERI
Dze si,kako si.Krijes li se jos uvijek u svom brlogu.I dan danas imas one zakrvljene oci.U ono vrijeme zbog rakije ,mrznje i mirisa krvi koju si prolijo.Danas mozda ne pijes.Ili pijes da zaboravis.A zaboraviti nemozes.Kad si sa lijevom rukom ufatijo kosu,povuko glavu i napravijo mjesta za tvoju kamu.Pod vratom.Sjecas li se dok si klikto od ponosa a krv je tekla ko potok.Kad pogledas svoju djecu,mislis li na djecu ostalih koje si zaklo.Kad sretnes tvoju majku,sjetis li se koliko si majki silovo i ubijo.Namoze spavati mirno.Bojis se naci ce te.Ali nije te strah da ce te naci, koji ti neda da spavas.Nije.To su oni zadnji uzdisaji tvoje zrtve.One gute njene krvi koje se sa tvoje kame padose na cizmu.Vidis sa moje strane ti zelim da prozivis jos 150 godina.Necu tvoju smrt.Hocu da patis.Da patite vi : Sokolovic Milorad,Planojevic Dusan,Vasiljevic Mladen,Kusic Rajko,Jesic Petar,Perovic Bogoljub,Andzelic Tomo i drugi.
Ps.Dodajte imena zvijeri i ne stidite se
Last Edit: 11 years 6 months ago by Kaza.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #11697

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
Kako insan može nestati

Problem nestalih osoba je prisutan već sedamnaestu godinu i skoro pa niko ga i ne rješava ili se riješava veoma sporo, naročito u ovom dijelu Bosne i Hercegovine, njenom istočnom dijelu.

Mnogi nevino ubijeni Bošnjaci nase opštine su ostajala na površini u nekim šumama i jarcima ili su bili zatrpani u prvoj jami pored ceste. Nerijetke su i sekundarne grobnice odnosno izmjestanje iz prvobitnih grobnica. Čak su mnoga tijela naših sugrađana spaljena u njihovim kućama.

Šta znači riječ nestao? I kako to čovjek, žena, starac, dijete mogu nestati?

Dosje nestalih u BiH je odavno prestao biti, ako je ikad i bio, priča o broju nestalih. Priča je to o ljudima kojima oni nedostaju – njihovim porodicama, ljudima koji njihove ostatke traže, sakupljajući ih po poljima, iskopavajući iz grobnica, bilo onih napravljenih nabrzinu, u žurbi, da se ostaci sakriju od divljih životinja i nevremena, bilo onih dubokih, iskopanih sa ciljem da se tragovi zločina sakriju.

U svakom su čovjeku vrata naroda. Koji poništava čovjeka, zatire narod. Koji zatire narod, ubija čovječanstvo. Ubija čovjeka.

Ima svjedoka - svjedoče i pomažu da se nestali pronađu, dostojno sahrane.. Samo što je takvih primjera malo… Oni koji znaju šute, razne komisije su nemoćne da bilo šta otkriju ili dokažu… A koliko se trude, to je već drugo pitanje??

Do kada?! Do kada ce voljeni traziti voljene?? Do kada ce najmiliji tražiti najmilije.

I sve dok se traže i dok se pitaju rogatički Bošnjaci gdje su njihovi najmiliji, gdje je njihova rodbina, gdje su nijove komšije, radne kolege, sugrađani - Nestali nisu nestali. Oni su s nama. A ako ih proglasimo zaista nestalima, ako ih prestanemo tražiti - nestat ćemo i mi s njima.

I zato istrajmo na mukotrpnom putu traženja nestalih rogatičke opštine..
Last Edit: 11 years 6 months ago by Mustafa.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #11698

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Forumaš
Posto imamo listu poginulih muslimana iz Rogatice evo vas pozivam da napravimo i listu onih sto ih ubise

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #11699

• Podrinjac
  • Podrinjac's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 11
koji je ovo 'junacina'na slici bradati? kako se zove odakle je?? jeli iz ovog rata ili 2 Svj??

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #12074

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Forumaš
Fale mi svi oni koje jos nismo nasli.Dali su negdje zakopani,dali ih zapalise,gdje su,dalicemo ih ikad naci.Siguran sam da sutnjom i zaboravom necemo.Ova stranica je uradila divovski posao i napravila je listu poginulih Rogaticana za vrijeme agresije 92-95.Cinjenica je da ta lista nije kompletna.Htijobih vas zamoliti da mi pomognete,meni a i ostalima da napravimo listu lica za kojima se jos uvijek traga,i za koje se jos uvijek nezna gdje su im tijela.Pocinjem prvi.
Ahmo(Sarije)Imamovic.Rodzen 1940.Svaki trag mu se gubi 1992.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #12075

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Nadam se da ce se i ostali javiti sa podacima o nestalim Rogaticanima u agresiji na BiH 1992-1995 na opstini Rogatica. Prvi preduslov je da se napravi spisak nestalih a zatim da se pokrene aktivnost na njihovom pronalazenju.
Namjerno kazem "pokrene" jer smatram da dosadasnje aktivnosti nam mogu biti samo na sramotu.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #12110

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6916
  • Thank you received: 10
Evo i od mene dijela spiska nestalih rogaticana, onako kako sam cuo pa je korekcija uvijek moguca.
Pomozimo da napravimo vjerodostojan i tacan spisak nestalih rogaticana.

28. AJANOVIC NAIL ZUFER 03.03.1937. Rogatica
29. ALIC ALIJA ARIF 22.06.1905. Rogatica
30. ALIC ARIF RAMIZ 20.10.1940. Rogatica
31. BICIC SARIJA AGO 01.07.1949. Rogatica
32. BICIC nepoznato SARIJA 1924. Rogatica
33. BOGILOVIC ALIJA ALIJA 1941. Rogatica
34. BOGILOVIC EDHEM SULEJMAN 01.02.1943. Rogatica
35. BRADARAC SALKO ALIJA 06.11.1930. Rogatica
36. CUPLOV nepoznato ELVEDIN nema podataka Rogatica
37. DEMIROVIC nepoznato SALKO 18.09.1935. Rogatica
38. GARAGIC SULEJMEN MURIS 04.04.1935. Rogatica
39. HOLUCLIC AVDO DURMO 01.02.1932. Rogatica
40. HOLUCLIC DURMO MUBERIS 15.08.1954. Rogatica
41. KUJOVIC NEZIR HUSO 08.05.1936. Rogatica
42. KUJOVIC HAMED MUNIRA 01.12.1945. Rogatica
43. KURTIC HUSO HAMED 1931. Rogatica
44. OMERAGIC AHMET ALIJA 05.05.1931. Rogatica
45. SEJTARIJA JUSO ISMET 18.08.1928. Rogatica
46. SELIMBEGOVIC OMER NEDZIB 24.03.1924. Rogatica
47. SKALJIC TAIB HAZIM 19.06.1951. Rogatica
48. SKALJIC MEHO TAIB 03.01.1924. Rogatica
ucinimo nesto za nas grad
Last Edit: 11 years 6 months ago by Teva.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #12117

• Enver
  • Enver's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 17
Evo i imena dvojice mojih rodjaka iz sela Zakomo. Nestali u Rasadniku.

1. MUŠOVIC (VELAGA) ADIL 28.01.1947.
2. MUŠOVIC (ALIJA) NAIL 1956.

Zna se da su bili zarobljeni u Rasadniku i tu su i nestali. Nisu nigdje odvedeni vec vjerovatno zvjerski ubijeni. Za posmrtne ostatke nista se ne zna.
Last Edit: 11 years 6 months ago by Enver.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 6 months ago #12139

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Evo objedinjenog spiska do sada evidentiranih nestalih osoba na opstini Rogatica u agresiji na BiH 92-95.

Molimo sve one koji imaju informacije o novim imenima da se ovdje jave.

Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Gdje su tijela nasih ubijenih Rogaticana??? 11 years 5 months ago #12165

• Enver
  • Enver's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 17
Primjetih da na objedinjenom spisku nema imena Pasic Sinan, bio hodza u Rakitnici i ubijen sa grupom rakicana na Stjenicama. Mozda (sigurno) nedostaje jos imena ali tu su ostali rogaticani da to dopune.
Takodje primjetio sam na ovom zadnjem spisku da kod imena Musovic (Alija) Nail stoji pogresan datum rodjenja. Nail je 1956 godiste ali ne znam tacne podatke. Mislim da bi navedeni datum mogao unijeti zabunu.
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.098 seconds