Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

• Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Rogaticki biseri.....

Odgovor:Rogaticki biseri..... 11 years 1 month ago #17233

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Forumaš
  • Objave: 1478
  • Thank you received: 1
Pijaca
Nije hajvanska.Odma mislite da Gracancad znaju pisati samo o Gracanici.Nije,ovo je prica o onoj pijaci u Kruscici.Onoj sto je bila ispod hotela.Hotel pa parking pa pijaca.Sjecam je se dobro.Tamo sam zaradzivo i prve plate.One dnevne.Cudno mi je da smo one lokalne zvali vlahi a one sto su dolazili iz Srbije zvali smo ih srbijanci.Zaposljavali nas da him pomognemo kad je bijo dan pijace.Bijo je tu i Peda i Hadzija a bijo sam i ja.Sjecam se dobro.Kraj je ljeta.Dolaze ljudi a narocito zene.Hoce da kupe ono povrce koje treba kiselit.Naravno paprike i kupus .Na vagi 8 kila.Pita me Srbijanac ,Koliko,6 kazem mu.I on naplati 6 kila.A bogami nije nas bilo sramota poslije korza i feste u hotelu Park proci pored pijace i « pozajmiti »koju lubenicu
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Rogaticki biseri..... 11 years 1 month ago #17329

• Keva
  • Keva's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 69
Jes Mare bila su to fina vremena,dosta je nas prvi dinar zaradilo bas na pijaci i skupljajuci staro gvozdze.A najinteresantniji je bio Peda na pijaci,bas sa srbijancima.Kada oni dodzu on kupi svu lubenicu,Posao ide Peda pun para pusi malboro,ma pravi,pazio je bogami i raju,uvjek je placao i davao vise nego sto je trebalo,barem meni a mislim i ostalima.A bilo je dana Peda ostao kokuz i pusi Opatiju,kaze meni daj imas li cigaru.Eto jedan veliki covjek i pijacar koji se kako ga god bacis docekivao se na noge ali je uvjek bio za raju sto je i dosta puta dokazao i u ratu.
The administrator has disabled public write access.
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.132 seconds