Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

TOPIC: Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogat 12 years 8 months ago #824

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar
Irfo upravu si, tabla sa natpisom Gracanica jeste bila i na Grginoj i na mojoj kuci. Opet si zaboravio da je je bila tabla i na prvoj kuci posle varogasnog mosta(kuca Lubarda)i na poslednjoj kuci na izlazu iz Gracanice prema restoranu Kamin;) takodje je bila tabla sa natpisom Gracanica.Mislim da je to bilo na kuci Culeskera.Ove nove podjele se ne pikaju.Gracanica je najveca.;)
  • Niko vas ne prisvaja,samo se vi odvojiste;)Vi prisvajate skolu da je vasa - skola je i vasa i nasa. Ako tako nastavite Rotex, Pretis-Alpo i Jasna ce biti vasi.Na starom forumu Teva fino opisa obalu nase rjecice sa mosticima. Poslednji od tih mostica morao si preci i preko nekadasnje kaldrme kroz Vrbanje proci i na svoje imanje doci.
  • Last Edit: 12 years 8 months ago by Gracanica.
    The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogat 12 years 8 months ago #825

• Gracanica
    • Gracanica's Avatar
    Irfo upravu si, tabla sa natpisom Gracanica jeste bila i na Grginoj i na mojoj kuci. Opet si zaboravio da je je bila tabla i na prvoj kuci posle varogasnog mosta(kuca Lubarda)i na poslednjoj kuci na izlazu iz Gracanice prema restoranu Kamin;) takodje je bila tabla sa natpisom Gracanica.Mislim da je to bilo na kuci Culeskera.Ove nove podjele se ne pikaju.Gracanica je najveca.;)
  • Niko vas ne prisvaja,samo se vi odvojiste;)Vi prisvajate skolu da je vasa - skola je i vasa i nasa. Ako tako nastavite Rotex, Pretis-Alpo i Jasna ce biti vasi.Na starom forumu Teva fino opisa obalu nase rjecice sa mosticima. Poslednji od tih mostica morao si preci i preko nekadasnje kaldrme u Vrbanju doci na svoje imanje.
  • The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogat 12 years 8 months ago #827

• Kaza
    • Kaza's Avatar
    • Moderator
    • Objave: 5104
    • Thank you received: 19
    Ovdje nije rijec koja je mahala najveca ili najljepsa nego koja je najstarija. Svi kitabi kazu da je u Gracanici rastao luk, krompir , buranija...,od insana koji su zivjeli i hodali u Tekiji (dzamijskoj mahali). Dakle Gracanica je bila tekijsko sijaliste, iliti basca, njiva...
    To kazu knjige a ne djuturumi, jer tako starih djuturuma vise nema koji bi to mogli pamtiti.
    Zato imamo mladi gracanicki narastaj koji je krenuo u nove pobjede i htio bi da pise novu i stariju istoriju.
    Sve je moguce pa i to.
    Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.
    Last Edit: 12 years 8 months ago by Kaza.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice 12 years 8 months ago #837

• Irfan tekija
    • Irfan tekija's Avatar
    • Stari Forumaš
    • Objave: 591
    • Thank you received: 1
    U pravu si Kaza, pripomozi malo, vidis
    da su me saletili sa svih strana. Gracanica,
    ja sam prelazio i prvu i zadnju cupriju, preko
    obje imam imanje. Ovdje je rijec koja je starija
    mahala, a ne koja je veca.

Ma volim ja vas, vi ste moje drage komsije.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice 12 years 8 months ago #839

• purak
    • purak's Avatar
    • Senior
    • Objave: 481
    Haha,Bogami su se Irfane dobro okomili na tebe,toliko su ljuti da nece ni da nam kazu ono sto ih je Sele pito;Ciji je projekat onaj most kod Vatrogasnog???:dry:

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogat 12 years 8 months ago #844

• Gracanica
    • Gracanica's Avatar
    Ovdje je tema Gracanica i ostali djelovi nase nam Rogatice,znaci da moze da pise kako ko hoce, bez vrijedjanja i omalovazavanja drugih. Ja sam pisao o Gracanici kao najvecoj mahali nespominjuci Tekiju kao najstariju mahalu namjerno - htio sam da isprovociram da se pise na ovu temu.
  • Sve sto sam napisao tacno je,nije uvrijedljivo i nije nikakvo iskrivljivanje ni dodavanje istorije i neradi se o nikakvim pobjedama. Valjda se okupljamo oko ove nase stranice da bi muhabetili i druzili se a ne da pobjedjujemo jedni druge.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice 12 years 8 months ago #849

• purak
    • purak's Avatar
    • Senior
    • Objave: 481
    E fala na paznji!:dry:

Vidim ja da mene niko ne slusa ni ovdje,ko ni na staroj stranici.

Sele!!!Ko je osmislio onaj most???

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice 12 years 8 months ago #853

• Irfan tekija
    • Irfan tekija's Avatar
    • Stari Forumaš
    • Objave: 591
    • Thank you received: 1
    Koda mi Gracanicu fata neuroza, polahko drug moj,
    pa i ja duram vas. Moj Purak vidi kako je meni s njima,
    valja to nadurati. Dobro je sto malo malo pa Kerim na putu,
    a sa ovim cu ja lahko. Vidis Teva i Zele ko zaljiveni.
    A i ovog RN 35 cu ja usutiti samo dok poredam kuce
    do broja 35.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice 12 years 8 months ago #854

• Kaza
    • Kaza's Avatar
    • Moderator
    • Objave: 5104
    • Thank you received: 19
    purak(citat) wrote:
    E fala na paznji!

Vidim ja da mene niko ne slusa ni ovdje,ko ni na staroj stranici.

Sele!!!Ko je osmislio onaj most???

Ma purak ovo ovdje sve nervozno. I ne procitaju post do kraja a vec ospu paljbu.
    Taj most koliko ja znam je projektovao rahmetli Sefik Cohodar. Bio je direktor u Standardu. Poginuo veoma mlad u saobracajnoj nesreci. On je otac rahmetli Denisa Cohodara koji je ubijen u ratu. Mozda si njega poznavao.
    Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Gracanica i ostali dijelovi nase nam Rogatice 12 years 8 months ago #861

• Teva
    • Teva's Avatar
    • Moderator
    • Objave: 6916
    • Thank you received: 10
    Slusamo mi tebe Purak bolan, nego nezna niko ko je projektovo most.:blush:

A pored Denisa, Kikanova djeca su jos Amela i Anis (ako sam mu ime dobro zapamtio).
    Amela je najstarija a Anis najmladji.
    Amela se rodila kad i moj brat Caje '65-e, i "brat i sestra su po mlijeku", jer Almasa nemade dovoljno mlijeka pa ih je moja mama DZevahira obadvoje dojila.:kiss:

A dok moj tetic Irfo reda kuce samo da mu kazem da reda u pogresnoj mahali.
    Nije RN 35 nego RDz 35 (ragibadzinde35).
    Pa onda probaj sloziti kockice pa ces mozda skontati da Teva ne suti ko zaliven......
    Imas pravo triput da pogadjas ??????;)
    ucinimo nesto za nas grad
    Time to create page: 0.079 seconds