Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

TOPIC: Zambata i Skoblar

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 7 months ago #1502

• Šele
  • Šele's Avatar
BENKS
E,nadimak slavnog golmana "Mancester junajteda" i engleske reprezentacije Gordona Benksa dobio je neko ko je malo igrao fudbal.Kad bi se na Kosarci (a ovo je toponim svih malonogometnih desavanja) formirale dvije ekipe,a zafalio golman,obicno bi se angazovao Muris Jesenkovic da stoji izmedju stativa.Crn, debeo,a Benks je tada bio pojam svjetskog golmana,raja Murisa nazvase Benksom,i taj mu nadimak ostade do dana danasnjeg ,iako Muris mozda u zivotu nije stajao na golu vise od dva-tri sahata.Cak,mislim,da je vise vremena proveo hodajuci po sankovima u vrijeme kakvih velikih svetkovina,festi ili obicnih drmoguza,nego sto je cuvao vrata od protivnickih iograca.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 7 months ago #1503

• Šele
  • Šele's Avatar
REBAC
Nadimak Rebac dobio je covjek koji,osim sto je po mahalama kerao krpenjacu i malo se bavio sportskim radom,te navijao za "Velez",nije imao puno dodira sa fudbalom/nogometom,autor ovih redaka.Ime Rebac dao mi je forumas Kemo prepoznavsi,valjda,u meni strasnu ljubav za "Velez" i njegovu igracku i trenersku legendu,rahmetli Sulejmana Repca.I samo me Kemo tako zvao,i niko vise,i dan danas.I hvala mu za to.A ja bih jos neku o Sulejmanu Repcu.U ono davno vrijeme,kao najbolji igrac "Veleza" otisao je u "Hajduk" i tamo postao legenda.Razgovarao sam sa starim Splicanima,vazda su govorili da pored Bajde(Vukasa) niko nije bolje ganjao balun od Sule Repca,a tada su u "Hajduku" igrali i znameniti Frano Matosic,Vladimir Beara,Josip Jole Vidosevic...Trenerska karijera mu je bila briljantna.Stvorio je cuveni "Velezov" BMV(Bajevic,Maric;Vladic) i tri puta zaredom ,za gol-razliku,ili za bod ,izmicala mu je titula."Velez" je tako igrao kako do tada nije niko,a bojim se, i nece pozadugo igrati tako romanticarski,jednostavno i lijepo.Imao sam cast sjediti sa tim casnim covjekom kada je,jednu godinu uspjesno vracao"Zelju" u prvu ligu,sjedili smo u "Bristolu" sa rahm.Suljom Kulovicem,pili rakiju i mezili burek iz papira koji je Suljo donio s carsije.Sula je bio i trener jugosl.reprezentacije(zajedno s Miljanicem i pok.Ribarom)na Svjetskom prvenstvu u Njemackoj na kome su igrali i Bajevic,Vladic,Maric,Hadziabdic i Katalinski.Sta mislite kako bi danas igrala BiH da ima takvih pet.
Last Edit: 12 years 7 months ago by Šele. Reason: ispravka stamp.gresaka

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 6 months ago #1962

• ZELE
  • ZELE's Avatar
Necu da remetim tempo koji Sele drzi ali sam cu pokusati da ga podsijetim.
BOBEK

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 6 months ago #2006

• Šele
  • Šele's Avatar
Zele,ne znam na kog Bobeka mislis.Ja sam ovdje ispricao kratku pricicu o rahm.Omeru Hodzicu,Sajkinom bratu,poznatijem kao Bobek.Bio je golman FK"Mladosti" i dobar rukometas RK"Partizan"Rogatica.Bio je u Tekiji onaj sin Avdulaha ef.Kukavice,zvali ga Bobek,zbog cega,ne znam!

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 6 months ago #2007

• Irfan tekija
  • Irfan tekija's Avatar
  • Stari Forumaš
  • Objave: 591
  • Thank you received: 1
Sele, ja cu malo pomoci. Abdulahov r.a.h. sin zove se Uzeir,
on je odmah po zavrsetku skole dosao u Sarajevo. Ovdje je
zavrsio fakultet i zaposlio se. U Rogaticu je dolazio vikendom.
On je bio mahalski golman i dobio je ime Bobek. Ko mu je dao
to ime , mozda pomogne Kemo, mislim da su oni generacija.

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 6 months ago #2008

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
I Horvata (Ahmed Jesenkovic) su zvaliBobek.

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 6 months ago #2026

• ZELE
  • ZELE's Avatar
Irfo je utrefio na kog, mozda i zaboravljenog naseg sugradzanina pomislih.
Uzeira spomenu neko sada kada sam bio u Sarajevu a ja nikako da se sijetim.I ono kad sijedih sa rajom upitah i Irfe da me podsijeti o kome se radi.Kad se pomenu nadimak Bobek i meni dodze slika o kome se radi.
Svima se ovo vijerovatno nekada dogodi.Imenom i prezimenom ne mozemo se sietiti osobe ali kada se pomene nadimak stvari se mijenjaju i postjemo svijesni da ustvari ono glavno neznamo o nekim ljudima.

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 5 months ago #2938

• Šele
  • Šele's Avatar
Galibe,rahm.Ahmeda Jesenkovica su zvali Horvat,po Ivici Horvatu,reprezentativcu Jugoslavije,centarhalfu.I stasom,inacinom igre.licio je na njega,i uz to: svi Jesenkovici.Ajanovici.Pasici(Mejtas i Podhrid) navijali su za "Dinamo".Sto i kako duga je prica,dok Sead(Manga) Jesnkovic nije obukao dres "Sarajeva".

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 5 months ago #2966

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
Tacno, do mene je:unsure:

Odgovor:Zambata i Skoblar 12 years 5 months ago #2992

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 835
Bravo Šele stari majstore;)
Time to create page: 0.219 seconds