Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: Budi clan IZ-e u Rogatici

Odgovor:Budi clan IZ-e u Rogatici 12 years 1 month ago #2896

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar
Izgradnjom dzamije vratilo se samopouzdanje i vjera da je opstanak u Rogatici moguc.Bosnjaci koji su se vratili i zive u nasem gradu okupljaju se oko IZ daju vjeru i nadu da je na prostoru Rogatice opstanak i ostanak moguc.
Smatram da je obaveza svakog Bosnjaka iz Rogatice da se uclani u IZ Rogatica ma gdje on zivio i da time da moralnu i materijalnu podrsku onim nasim povratnicima koji su se vratili na svoja ognjista.
Istovremeno, uclanjenjem podrzavamo rad IZ u Rogatici da se ista ekonomski ojaca i kao takva pruzi jos vecu potporu nasim povratnicima u Rogatici i svim povratnicima rogaticke opstine koji su se vratili na svoja ognjista.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Budi clan IZ-e u Rogatici 12 years 1 month ago #2987

• webmaster
  • webmaster's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 3000
  • Thank you received: 11
Kada se radi o ovako bitnoj temi, temi koja je od strategiskog interesa za opstanak Bosnjaka u Rogatici, onda se veoma mali broj rogaticana odluci da da svoj komentar.

Onaj ko drzi do vjere, i onaj koji se smatra Bosnjakom a nije bas nekakav vjernik, ili cak i onaj ko je Bosnjak a ateista, svi oni bi trebali prepoznati u radu IZ u Rogatici instituciju koja je od krucijalnog znacaja za organizaciju i opstanak Bosnjaka u Rogatici.

Onako kako ja vidim stvari, svako kome je stalo da u Rogatici bude Bosnjaka uclanice se i na taj nacin podrzati povratak Bosnjaka u Rogaticu.

Sigurno svi vidite da je ovo jedina ustanova oko koje se Bosnjaci okupljaju.

Ja bih jos jednom apelovao na sve nas da ovoj temi damo puno veci znacaj i da se svi uclanimo u IZ u Rogatici.
Ne zaboravimo Rogaticu...
Last Edit: 12 years 1 month ago by webmaster.

Odgovor:Budi clan IZ-e u Rogatici 12 years 3 weeks ago #3879

• Enver
  • Enver's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 17
Danas sam platio clanarinu IVZ Rogatica kod Selimbegovic Mirze.
Usput sam dao i skromni prilog za obnovu dzamije u Rakitnici.
Ovo nije da se hvalim nego samo da podstaknem i ostale Bosnjake porijeklom iz i od Rogatice da isto ucine.
Zamolio sam Mirzu da me ubuduce redovno vodi kao clana IVZ sa svim pripadajucim obavezama i pravima.
  • Stranica:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.059 seconds