Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC: Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 10 years 11 months ago #14583

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6916
  • Thank you received: 10
S obzirom da Ibro vise ne odrzava rogaticka mezarja onda ne treba ni alat i kosilica da stoje kod njega.
Cudi me da Efendija do sada nije trazio od Ibre da vrati sve sto je bio zaduzio.
U svakom slucaju trebo bi to sad uraditi i ujedno pitati Ibru ko je taj "medo" kome je dao kosilicu i nek trazi od njega da mu je vrati.
Ima sve crno na bijelom a ako nesta bude nedostajalo onda je Ibro duzan da to nadoknadi.
ucinimo nesto za nas grad
Last Edit: 10 years 11 months ago by Teva.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 10 years 11 months ago #14588

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
I ja mislim da efendija treba sve ono što je donirano stavi pod ključ u IZ i da se to ne koristi u privatne svrhe, a koristilo se je. Što je bilo bilo je al više neka ne bude. Efendija,, malo se angažuj oko ovoga. Na kraju krajeva ti si tamo Imam, primaš platu i aktiviraj se. Nije samo namaz ono što ti treba da radiš, već i mnogo šira akcija. Sakupi sve na jedno mjesto, a imaš prostorija na pretek. Ti si zadužio Ibru, ti ga i razduži. I ja sam učestvovao u ovoj akciji prikupljana novčanih sredstava pa stoga imam i pravo da to tražim od tebe. Shvati ovo kao dobronamjernu sugestiju, nikako drugačije, jer mi je dobonamjernost prema tebi iskrena. Samo brate, moraš i ti više da se potrudiš.
PS: Ibro nikad nije ni održavao mezarja. Ibro je radio tri ipo dana za dnevnicu koja je veća nego u EU i koja mu je isplaćena. Drugi su radili godinu dana. Nekima je redovno plaćano a neki su to radili sa halalom.

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 10 years 11 months ago #14593

• Efendija
  • Efendija's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 161
Za platu koju (ne) primam i previse se trudim.

Vi ste trazili da se Ibro zaduzi alatom i ja sam ga zaduzio, uz dogovor da ce se obezbjediti sredstva da se mezarja redovno održavaju, alat je uzimao kako je ko stizao, privatno, bez evidencije, i ja trenutno nemam vremena da trazim ko je kad gdje sta odnio i je li vratio, kad prodju otvori džamija onda se mogu time pozabaviti.

Meni da je samo namaz imati u Rogatici, ja bih stotinu puta rekao elhamdulillah. Ja sam glavni imam bez izvrsnog odbora medžlisa i sve je palo na moja pleca, svaka cast izuzecima koji se trude pomoci. Ko ne vjeruje, bujrum neka dođe i provede sa mnom jedan dan pa neka vidi sta se radi.

Mahsuz selam,
Ne zaboravimo Rogaticu !!!

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 10 years 11 months ago #14617

• Cobra
  • Cobra's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 2
Ovdje bi mogao biti i odgovor na temu "U cemu je problem"

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 10 years 10 months ago #15795

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
Efendija, pošto se ne javljaš na mobitel, ako pročitaš ovo, molim te da se javiš. Treba da kupim nož od kosilice, a ne znam ni kako izgleda, ni marku. Molim te odi do Ibre Ajanovića pa to uzmi. Treba da čistimo mezarje za Hridom da sve bude sređeno prije Bajrama.
Selam, Galib!

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 9 years 11 months ago #23615

• Braco
  • Braco's Avatar
  • Junior
  • Objave: 164
  • Thank you received: 1

Jučer sam bila u Rogatici pa smo otišli na mezarje Hrid. Trava je ogromana.Molila bih Mutu ili Tevu da objave žiro račun na koji se mogu izvršiti uplate da bi se skupio novac i angažovao neko da to pokosi. Ne mogu da se konektujem na www.rogatica.com pa vas molim da ovo objavite i na rogatičkoj stranici. Stamota je da nam je mezarje ovako!!!

Aida Ajanovic

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 9 years 11 months ago #23625

• Ida
  • Ida's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 72
Evo sam pronašla šifru pa se i ja mogu oglasiti na forumu. Svake godine iznova pokrećemo temu košenja mezarja. Mislim da bismo trebali ovo pitanje riješiti dugoročno. I prije smo skupljali novac za razne stvari pa možemo i za ovo. Trebamo imati stalni fond za održavanje mezarja u Rogatici. Ovo sa kupovinom kosilica i opreme izgleda ne funkcioniše i molila bih da se ponovo ne pokrene lavina negativnih komentara i da se ne vraćamo na ono što je bilo. Moj prijedlog je da ubuduće angažujemo nekoga ko će donijeti svoju opremu a mi mu platiti za taj posao, tako da nećemo imati brige oko čuvanja i kupovine opreme. Molila bih nekoga od Administratora da nam daju broj računa na koji ćemo uplaćivati novac tokom cijele godine i za koji ćemo angažovati čovjeka bilo iz Rogatice, Goražda ili nekog drugog mjesta koji će to redovno raditi. Aida

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 9 years 11 months ago #23626

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
Selam Aida
Tvoje zapazanje oko mezarja je sasvim na mjestu i ja ne bih da se vracamo na neke stare komentare - mada je bilo nekih nagovjestaja da ce to biti dugotrajno rijesenje...

Bilo kako bilo.

Prije desetak dana sam sjedio i razgovarao sa Predsjednikom IZ Rogatica Ibrahimom Osmanovicem u dvosatnom razgovoru razmijeniuli smo misljenja.

Odusevio sam se entuzijazmom, poletom i zeljom ovoga covjeka...

Bilo je dosta ideja koje sam cuo, a jedna je i FOND ZA ODRZAVANJA MEZARJA... Ideja je super i mislim da ce uskoro i ta ideja izaaci u javnost pa cemo vidjeti reakcije..

Do tada trebamo se malo strpiti...

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 9 years 11 months ago #23627

• Twin Peaks
  • Twin Peaks's Avatar
  • User is blocked
  • Objave: 337
  • Thank you received: 3
posto to kosi ko hoce i kako hoce,neka cisti svako svome,neka niko ne cisti oko mojih umrlih likova,bar nema mi niko nista na nos nabijati.Sakupljajte sami bez mene,i bez mojih,zaobidjite njihove mezare....Twin Peaks

Odgovor:Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici 9 years 11 months ago #23628

• Ida
  • Ida's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 72
Hvala Muta na informaciji. Javite šta se dešava i nemojte da predugo čekamo
Selam svima
Time to create page: 0.078 seconds