Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC: Poezija

Poezija 7 years 10 months ago #33710

• ermin pawa
  • ermin pawa's Avatar
  • Junior
  • Nas uzor je Poslanik s.a.w.s; Nas ustav je Kur'an
  • Objave: 163
  • Thank you received: 1
Budi jak moj grade

U noci ,gdje svjetla na pomolu nema ,ti budi jak moj grade,znam da tesko ti je jer su tvoje ulice sve praznije i praznije al budi jak moj grade,ako ne zbog njih onda zbog nas koji hodimo mahalama tvojim ,zbog nas koji hladno vrelo tvog toplika cuvamo budi jak moj grade .Ti zelis biti jak biti cvrst biti onaj stari ja to osjecam ,al uvjek te sputavaju lose vodje ,i kad tvoje fabrike ruse na tvoje vlastite oci ti budi jak moj grade.Nedozvoli nikad da tvoju dusu uzmu ,to nikako nemogu, budi jak moj grade ,ja te shvatam jer cujem jecaje tvoje i vapaji govora za bolje sutra,vapaji sinova tvojih sto zivot ostavise na temeljima tvojim ,i krv pade al budi jak moj grade .Ja vidim suze tvoje iako Rakitnica vjesto to sakriva,kao da i ona zeli kraj al budi jak moj grade.Cuh i mejtas progovara da podljunom sem vode niceg zivog nejma al nebrini budi jak moj grade.Tvoja raja iz te ode ,bjezec od mutne vode ,dal sloboda ili pare odnjese ih preko bare, ali oni pitaju za tebe i cvrsto ce stat uz tebe nisi sam u tuzi ovoj ti budi jak moj grade.

Pjesma posvecena Gradu Rogatici i svim Rogaticanima sirom svjeta .
Budi tamo gdje je potrebno Miz Rogatica
The administrator has disabled public write access.
Moderators: ponekad ovdje
Time to create page: 0.339 seconds