Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2413

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
ODLAZI LI KODRO?

Danas će se u Sarajevu održati sastanak Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na kojem bi trebalo da se donese konačna odluka da li će selektor Meho Kodro sa svojim izabranicima putovati u Iran.

Zbog finansijske dobiti od 200.000 maraka, Predsjedništvo Nogometnog saveza BiH u sastavu predsjednik Iljo Dominković, Suljo Čolaković i Bogdan Čeko, su za, dok je selektor Meho Kodro protiv odlaska na prijateljski susret u Iran, koji bi trebalo da se odigra 26. maja u Teheranu.

No, Kodro je uoči ovog sutrašnjeg sastanka poručio da će ispoštovati svaku odluku Izvršnog odbora, ali da neće voditi ekipu u Teheran. Kodro je čak najavio i mogući razlaz s Nogometnim savezom BiH.

Dakle, novonastala situacija se itekako zakomplicirala. Sada se postavlja mnogo pitanja. Ako Izvršni odbor donese odluku da se mora ići u Iran, ko će voditi reprezentaciju u Teheran?

Šta će biti, ako Kodro odbije ići na put, a to je već odlučio. Hoće li biti smijenjen ili će se sam, kako je i najavio, povući s funkcije selektora?

Dakle, nastavlja s farsa s bh. nogometnom kućom.

(hayat)

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2456

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Kodro smjenjen, Pirić vodi reprezentaciju
Ono što smo tokom dana i najavljivali ovoga trenutka je, nažalost i definitivno potvrđeno – Meho Kodro više nije izbornik Bosne i Hercegovine.
Izvršni odbor N/FSBiH odlučio je na današnjoj maratonskoj sjednici da izglasa nepovjerenje izborniku Mehi Kodri zbog otkazivanja poslušnosti.

Današnja sjednica bila je puna preokreta, a okončana onako kako niti jedan ljubitelj nogometa u našoj zemlji nije mogao očekivati – otkazom izborniku.

Članovi IO su potvrdili da je utakmica s Iranom definitivno odgođena, dok će našu reprezentaciju protiv Azerbejdžana predvoditi Danijel Pirić.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2497

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
KODRO U CENTRALNOM DNEVNIKU -VIDEO-INTERVIEW

Pogledajte interview iz Centralnog Dnevnika sa bivsim selektorom Mehom Kodrom.

1.dio-

2.dio-

3.dio-

Sportski novinari BiH i navijaci o desavanjima u Savezu:

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2498

• ermin pawa
  • ermin pawa's Avatar
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nas uzor je Poslanik s.a.w.s; Nas ustav je Kur'an
  • Objave: 162
  • Thank you received: 1
Na sva usta se prica da bi novi selektor nase reprezentacije trebao biti Ciro blazevic.Naime kako se kaze Meho Kodro se nije ni ohladio od otkaza vec je izabran i novi trener sramota saveza ,vrlo su se nekorektno ponijeli prema velikom nogometnom znancu.
Budi tamo gdje je potrebno Miz Rogatica

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2586

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
Kodro: Od početka su mi se miješali u posao

Smijenjeni izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, Meho Kodro, obratio se danas javnosti pojasnivši detalje koji su prethodili njegovoj smjeni.

Kodro je naglasio da je od samog početka preuzimanja reprezentacije bilo miješanja u njegov rad. Točnije, predsjednik N/FSBiH Iljo Dominiković je pred oba prijateljska susreta s Japanom, odnosno Makedonijom, kritizirao njegov odabir igrača i smjenu kapetana reprezentacije.

Između mene i predsjednika nikad nije postojala komunikacija kakvu sam želio. Predložio sam prijateljsku utakmicu s Luksemburgom, s obzirom da u posljednjih osam susreta nismo slavili, mislio sam da bi nam dobro došla jedna laka utakmica za vraćanje samopouzdanja. Moj je prijedlog glatko odbijen, počeo je Kodro svoje izlaganje.

Nakon što je propao susret s Poljskom, čelnici Saveza dogovorili su utakmicu u Iranu…

Od početka sam se protivio odigravanju tog susreta. Dominikoviću sam govorio da nam ta utakmica nije potrebna, gledajući sportsku stranu. Kada je i pored moga protivljenja utakmica dogovorena, bio sam razočaran i iznenađen, nastavlja Kodro.

Prema Kodrinim riječima, uslijedio je rasplet, koji je najvjerojatnije planiran od strane čelnika našeg Saveza.

Sve ovo govori o nesposobnosti i neprofesionalnosti ljudi koji vode Savez. Stvorila se takva atmosfera da izlaza nije bilo. Kontradiktorno je to da i ja dobijem otkaz, a i utakmica bude otkazana.

Kodro je podršku kompletne nogometne javnosti u Bosni i Hercegovini doživio kao veliku satisfakciju.

Sve ovo govori da pripadam zdravom sportskom tijelu našeg društva. Sva ova događanja nisu dobra za naš nogomet i sport uopće. U ovom trenutku ne mogu sa sigurnošću reći da li za godinu ili devet, ali imam namjeru da se vratim i završim započeti posao, zaključio je Kodro.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2697

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
Gostovanje Elvira Bolica - "60 minuta"

Prvi dio -

Drugi dio -

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2720

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
Savez napolje: Neredi na prosvjedima -VIDEO

Više hiljada navijača reprezentacije Bosne i Hercegovine okupilo se danas ispred prostorija N/FSBiH kako bi izrazilo nezadovoljstvo sa posljednjim odluka čelnika Saveza.

Okupljeni navijači su uzvicima Savez napolje, Hoćemo ostavke, Lopovi, lopovi izrazili svoje nezadovoljstvo (ne)radom Saveza, koje je kulminiralo posljednjim odlukama da se prekine suradnja sa Mehom Kodrom i njegovim stručnim štabom.

Prve minute prosvjeda prošle su mirno, da bi nakon toga okupljena masa kamenicama i bakljama počela gađati zgradu Saveza, koja je danas zjapila prazna, a čula se i eksplozija topovskog udara.

Specijalna policija je intervenirala, te je nekoliko navijača naše reprezentacije uhapšeno, a kako saznaje Sportin.ba ima i povrijeđenih.

VIDEO

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2723

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Trojica mojih radnih kolega danas je uhapseno na demonstracijama. Policija je napravila ceku, sve vec izrezirano:woohoo:

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2725

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
Pitam sebe,a i sve nas-koja je to sila koja ove ljude drzi na mjestima na kojima jesu,a da se oni i pored dokazanih i svima vidljivih neuspjeha ne mogu??? ili nesmiju??? zamijeniti boljima i sposobnijima od njih.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 months ago #2771

• ZELE
  • ZELE's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Svi koji imalo prate fudbal bi komletan savez srokali.I njih ko i sve lopove cuvaju drotovi a ko se pobuni u prdekanu.Neznam moze li ali ako moze treba osnovati novi savez.Svi klubovi i navijaci neka ga podrze pa makar i ne ucestvovali ni u kakvoj medzunarodnoj i drugoj manifestaciji.Pitam se ko bi predstavljo i kome bi solili ovi ublehasi poslije ovoga.Nek od onih policajaca naprave ekipu i neka ih predstavlja.
Ni reprezentacija ni publika nebi nista izgubila.Nebi se brukali po dunjaluku a utakmica za kladzenje bi bilo.

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.070 seconds