Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #3746

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
Osim, Baždarević, Zukanović, Glavaš...

Razni lobiji, nogometni mešetari, užurbano rade na uljepšavanju biografija svojih pulena, koje bi progurali i postavili za selektora fudbalske reprezentacije BiH. Navodno su krenuli u žestoku kampanju. Posljednjih dana pojedinci obilaze članove Predsjedništva i Izvršnog odbora, nudeći im "kule i gradove" da podrže njihova kandidata. Saznajemo da su četiri imena u igri. Najbolje kotira Mehmed Baždarević, kojeg bi željela javnost, ali i pojedinci iz NSBiH, kako bi ublažili gnjev navijača. Baždarević je bio u kontaktu sa Iljom Dominkovićem i Munibom Ušanovićem.

- Ne zanima me sada selektorska pozicija - izjavio je Baždarević, ali ostavio mogućnost dogovora, ako bi se prihvatili njegovi uslovi.

Amar Osim je drugi kandidat po rejtingu, ali nema podršku svih, jer se boje da bi Osim mogao biti "teži" za saradnju, nego što je bio Meho Kodro. I Vlatko Glavaš ima selektorske ambicije. On je najduže uz reprezentaciju, bio je dugogodišnji igrač i kapiten, zatim je uspješno radio sa Bakom Sliškovićem. Prije nego što će biti izabran Kodro, Glavaš je bio u užem izboru. Njega žele i podržavaju bivši potpisnici (Barbarez, Hasagić, Spahić, Papac...). Bez šansi nije ni Ibro Zukanović, koji je imao dosta uspjeha sa mladom reprezentacijom, koju je odveo u "baraž". Na putu za evropsko prvenstvo zaustavila ga je "naručena" sudijska krađa, jer nekim tadašnjim čelnicima u Savezu nije odgovaralo da Zukanović ostvari uspjeh. Objektivno, njegov jedini hendikep može biti što ga podržavaju Iljo Dominković i Sulejman Čolaković. Donedavno je Faruk Hadžibegić slovio kao najozbiljniji kandidat. No, on je potrošio kredite kod javnosti, zato što se nije pojavio na nedavnoj humanitarnoj utakmici "Spasimo bh. fudbal", iako je godinama iz Pariza, piozivao na promjene korijenite unutar Saveza. Nije nemoguće da osvane još neko ime, poput Husrefa Musemića, ali i da ostane Denijal Pirić, koji je zadobio simpatije članova Predsjedništva, jer im je pobjedom nad Azerbejdžanom "produžio život". Navodno je skupina menadžera i mešetara priželjkuje da baš Pirić ostane na selektorskoj poziciji. U NSBiH nikog ne zanima budućnost bh. fudbala, tjeraju zvučna i proslavljena fudbalska imena, oni ne žele plasman na EP illi SP... Njima treba reprezentacija, kao izlog za prodaju njihovih igrača.

(San)

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #3925

Privatna reprezentacija "Dominković & Co"

Niko više ne želi da igra sa BiH: Austrija, Njemačka, Grčka, Italija, Holandija...

- Fudbalska A reprezentacija BiH nezanimljiva je gotovo svim evropskim reprezentacijama koje su učestvovale ili još uvijek igraju na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj.

Čelnici N/FS BiH, na čelu sa predsjednikom Iljom Dominkovićem, za koga većina poznavalaca prilika u našem fudbalu tvrde da je napravio privatnu reprezentaciju koju opslužuje jedan broj menadžera, inače, njegovih dobrih prijatelja, dobili su "korpicu" od deset reprezentacija učesnica Eura 2008.

Tako su igranje prijateljskog meča sa privatnom reprezentacijom "Dominkovića & Co" odbili: Austrija, Njemačka, Grčka, Italija, Holandija, Portugal, Rusija, Švedska, Švicarska i Francuska.

Uz to, Poljaci su nas odbili čak i onda kada je, prema tvrdnjama ljudi iz bh. kuće fudbala, utakmica bila dogovorena. Izabranici Leeo Benhakkera umjesto sa nama odigrali su kontrolni susret sa Albanijom.

(sportsport.ba)

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #4328

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
Španjolci na vrhu FIFA-ine ljestvice

Veliki skok napravili su i Rusi koji su napredovali za 11 mjesta i sada drže 11. poziciju...

Novi europski prvaci Španjolci popeli su se na prvo mjesto nove rangliste nogometnih reprezentacija Međunarodne nogometne federacije (FIFA).

Iako su ispali u četvrtfinalu EURA, Talijani su s trećeg došli na drugo mjesto, dok su viceprvaci Europe Nijemci napredovali za dva mjesta i sada su treća reprezentacija svijeta.

Slijedi Brazil, Nizozemska, Argentina, te Hrvatska koja se s 15. popela na sedmo mjesto.

Veliki skok napravili su i Rusi koji su napredovali za 11 mjesta i sada drže 11. poziciju.

Reprezentacija BiH je 74. što je sedam mjesta lošije u odnosu na prošli mjesec.

Od protivnika naše reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine najbolje je rangirana već spomenuta Španjolska. Turska je 14., Belgija 46., Estonija 120., a najslabije je rangirana Andora na 183. mjestu.

Ranglista za juli:

1. (4) Španjolska 1557
2. (3) Italija 1404
3. (5) Njemačka 1364
4. (2) Brazil 1344
5. (10) Nizozemska 1299
6. (1) Argentina 1298
7. (15) Hrvatska 1282
8. (6) Češka 1146
9. (11) Portugal 1104
10. (7) Francuska 1053
11. (24) Rusija 1023
12. (12) Rumunjska 1021
13. (13) Kamerun 1011
14. (20) Turska 1010
15. (9) Engleska 1003
16. (17) Škotska 988
17. (18) Bugarska 930
18. (8) Grčka 911
19. (14) Meksiko 906
20. (16) Gana 885

74. (67) Bosna i Hercegovina 448

(Fena)

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #4378

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
OSIM ILI ZUKANOVIC?

Članovi Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na sjednici u Banja Luci nisu donijeli odluku o imenovanju novog selektora A reprezentacije naše zemlje.

Od ukupno šest kandidata, nakon što su otpali Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, Brane Oblak i Aleksandar Ristić, u najužem krugu su ostali nekadašnji trener Željezničara Amar Osim i Ibrahim Zukanović, bivši selektor mlade reprezentacije BiH.

Izbor novog selektora prolongiran je za narednu sjednicu IO NS BiH, koja je zakazana 10. jula u Sarajevu.

U subotu će se, također u Banja Luci, održat i izvanredna skupština NS BiH.

(sportin ba)

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #4418

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Vanredna Skupstina nogometnog/fudbalskog Saveza u Banjaluci dala punu podrsku predsjednistvu saveza i za nastalu situaciju medije proglasili iskljucivim krivcima. I to je BiH

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #4420

• KerimH59
  • KerimH59's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
E, dobro bi bilo kad bi znali, koliko au cobani dobili za podrsku lopova u "savezu".
Svi su krivi, samo oni-lopovi nisu.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 1 month ago #4558

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
MIROSLAV BLAZEVIC NOVI SELEKTOR BiH

Na današnjoj vanrednoj sjednici Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH održanoj u Zenici za nasljednika Mehe Kodre i novog selektora fudbalske A-reprezentacije BiH izabran je Miroslav "Ćiro" Blažević.

Blažević, koji se proslavio trećim mjestom na Svjetskom prvenstvu 1998. kao selektor reprezentacije Hrvatske, potpisat će dvogodišnji ugovor sa NFSBiH.

Miroslav "Ćiro" Blažević rođen je u Travniku, 10. februara 1935. Fudbalsku karijeru koju je proveo u Dinamu i Rijeci prekinula je bolest, nakon čega završava Višu trenersku školu. Trenirao je brojne klubove u socijalističkoj Jugoslaviji (Dinamo, Rijeka, Priština), Švicarskoj (Grashoppers) i Francuskoj (Nantes), a u Hrvatskoj Dinamo.

Blažević se proslavio vodeći hrvatsku reprezentaciju (1994.-2004.), s kojom je osvojio treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. Zahvaljujući postignutom uspjehu iz 1998. Ćiro prihvata ponudu iranskog nacionalnog tima s kojim se plasira na Svjetsko prvenstvo 2002.

Posljednjih nekoliko godina proveo je vodeći hrvatske klubove Osijek, Mura, Varteks, Hajduk i NK Zagreb.

Uz svoju najveću životnu strast nogomet, Ćiro je poznat kao strastveni sakupljač skupih i finih stvari - među ostalim kolekcionar je satova, umjetničkih slika i valuta svih vrsta.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 2 weeks ago #4846

• Gracanica
  • Visitor
  • Visitor
Ćiro Blažević i zvanično selektor

Miroslav Ćiro Blažević od danas je i zvanično selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Blažević je danas u Sarajevu potpisao dvogodišnji ugovor s predsjednikom Nogometnog saveza BiH Iljom Dominkovićem i generalnim sekretarom Munibom Ušanovićem.

U prvom obraćanju novinarima u funkciji selektora reprezentacije BiH Blažević je izrazio uvjerenje da će se svi igrači odazvati na njegov poziv.

"Razgovarao sam s većinom nogometaša i niko nije odbio poziv. Međutim, ako se desi da se neki od nogometaša ne odazove zatvorit će vrata reprezentacije. Ako postoji neko ko nema svijest da je čast igrati za reprezentaciju, taj me ne interesira. Obećavam da nikoga neću moliti, nikoga neću pitati dva puta", izjavio je Blažević nakon potpisivanja ugovora.

On je naglasio da je za dobar rezultat neophodno jedinstvo čelnika saveza, stručnog štaba, nogometaša, novinara i navijača, koje je ocijenio kao najvažniji faktor za uspjeh.

"Mi smo tu radi navijača bez kojih nećemo moći računati na uspjeh. Oni su naš 12. igrač i zato ću ih još jednom zamoliti da prestanu s bojkotom reprezentacije", kazao je novi selektor BiH.

Kada je u pitanju uspjeh u kvalifikacijama Blažević je izrazio optimizam.

"Dobio sam jednoglasnu podršku Izvršnog odbora što je za mene velika hipoteka. Trenerski posao zahtijeva permanentno potvrđivanje, a jedina potvrda je rezultat", dodao je.

Blažević je izjavio da još nije odredio saradnike u reprezentaciji, ali je dodao da su sa spiska kandidata otpali svi o kojima se govorilo posljednjih dana.

Sedamdesettrogodišnji hrvatski stručnjak, koji je rođen u Travniku, u dugogodišnjoj trenerskoj karijeri vodio je 18 klubova u Švicarskoj, Grčkoj i Hrvatskoj. Bio je selektor tri nacionalne selekcije - Švicarske, Irana i Hrvatske, s kojom je na Svjetskom prvenstvu 1998. u Francuskoj osvajanjem trećeg mjesta ostvario najveći uspjeh u karijeri.

Blažević će debitirati na klupi reprezentacije BiH 20. avgusta u Zenici u prijateljskom susretu sa selekcijom Bugarske.

(Fena)

Last edit: by Gracanica.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 14 years 6 dani ago #5040

Ćiro saopštio spisak pred Bugarsku

8Selektor A reprezentacije Bosne i Hercegovine, Miroslav Ćiro Blažević, objavio je danas spisak igrača na koje će računati u prijateljskom susretu protiv Bugarske, 20. avgusta na zeničkom Bilinom polju.

Ćiro računa na 25 igrača U meču sa Bugarima računaće na 25 fudbalera, a ističe kako se nada da će se svi odazvati njegovom pozivu, te kako će stvoriti moderan tim koji će se boriti za plasman na Svjetsko prvenstvo "Južna Afrika 2010".

Na spisku su:

Golmani: Goran Brašnić (Inter Zaprešić), Denis Mujkić (Sloboda);

Odbrana: Emir Spahić (Lokomotiv Moskva), Saša Papac (Glasgov Rangers), Ivan Radeljić (Energie Cottbus), Branimir Bajić (Koblenz), Safet Nadarević (Eskisehirspor), Džemal Berberović (Litex), Mirko Hrgović (Dinamo), Vedran Ivanković (Zagreb);

Vezni red: Dario Damjanović (Luch Energia), Elvir Rahimić (CSKA Moskva), Branislav Krunić (FC Moskva), Zvjezdan Misimović (Wolfsburg), Senijad Ibričić (Hajduk), Darko Maletić (Partizan), Sejad Salihović (Hoffenhaim), Said Huseinović (Werder), Mario Božić (Fehervar), Admir Vladavić (MŠK Žilina), Miralem Pjanić (Lyon);

Napad: Edin Džeko (Wolfsburg), Zlatan Muslimović (PAOK), Vedad Ibišević (Hoffenhaim), Haris Handžić (Sarajevo).

Okupljanje reprezentativaca planirano je za 17. august u hotelu Hercegovina, dok je meč s Bugarskom 20. augusta na stadionu Bilino polje u 20.15 sati. Reprezentativci koji budu svoje utakmice igrali u nedelju moraju se na Ilidži pojaviti u ponedeljak prije podne.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 11 months ago #5281

BiH - Bugarska 1:2

Nismo smjeli izgubiti ovu utakmicu

Selekrtor reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević nije... bio zadovoljan predstavom svojih momaka, ali je ipak svoje izlaganje počeo u pozitivnom tonu, radostan što ga je publika na Bilinom polju sinoć prihvatila.

- Publika mi je pokazala da me voli i to me na neki način opterećuje. Oni sa razlogom očekuju rezultat koji im večeras nismo ponudili.

Imam dosta razloga da ne budem zadovoljan. Mislim da ovu utakmicu nismo smjeli izgubiti. Ne poznajem dovoljno ekipu, večeras su moji dečki praktično igrali bez selektora. U ključnim situacijama nisam im mogao dati ono što trebam kao trener - rekao je Blažević.

Selektor BiH je dodao kako mu je veliki problem predstavljalo to što nije imao rješenja za poziciju lijevog beka.

- U 40 godina bavljenja ovim poslom nije mi se desilo da nemam nijednog lijevog beka. Nedostajala su mi najmanje dva igrača. Da sam imao Papca, siguran sam da bismo glatko pobijedili - kazao je selektor.

Blažević je ocijenio da je Miralem Pjanić, koji je sinoć zabilježio prvi nastup za A selekciju BiH, evidentna klasa.

- U prvom dijelu je igrao "pod ručnom", ali u drugom je bio bolji. Njegov učinak bit će daleko veći u narednom periodu, bit će epicentar naše igre - rekao je Blažević, koji je sinoć pohvalio i Berberovića.

Bugarski selektor Plamen Markov rekao je da je utakmica mogla imati drugačiji ishod.

- Ovo nam je bila prva utakmica u posljednjih pet-šest mjeseci. Zadovoljan sam što je BiH bila dobar partner i dobar domaćin. BiH je imala bolje šanse na početku meča, ali mi smo bili konkretniji. Moglo se razviti i u drugom smjeru - istakao je Markov.

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.060 seconds