Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 11 months ago #5284

za susret sa SPANIJOM Ciro pozvao:

POZVANI
Kenan Hasagić (Istanbul Buyuksehir)
Goran Brašnić (Inter Zaprešić)
Saša Papac (Glasgow Rangers)
Emir Spahić (Lokomotiv Moskva)
Džemal Berberović (Litex Lovech)
Safet Nadarević (Eskisehirspor)
Ivan Radeljić (Energie Cottbus)
Mirko Hrgović (Dinamo, Zagreb)
Elvir Rahimić (CSKA Moskva)
Dario Damjanović (Luch Energia)
Miralem Pjanić (Lyon)
Zvjezdan Misimović (Wolfsburg)
Branislav Krunić (FC Moskva)
Senijad Ibričić (Hajduk)
Sejad Salihović (Hoffenheim)
Zlatan Muslimović (PAOK Solun)
Edin Džeko (Wolfsburg)
Sanel Jahić (Aris Solun)
Vedad Ibišević (Hoffenheim)
Admir Vladavić (MŠK Žilina)
Mario Jurić (Slaven Belupo)
Semir Štilić (Lech Poznan)
Said Huseinović (Werder)
Samir Muratović (Šturm Grac)

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 11 months ago #5673

PRED UTAKMICU: Spanija - BiH

CIRO: MA, I «TUĆIĆEMO» SE AKO TREBA!

«U Mursiju smo došli, ako treba i «tući» se sa Španjolcima i pokušati napraviti planetarnu senzaciju», rekao je jutros Mirsolav Ćiro Blažević, selektor BiH pred večerašnju utakmicu prvog kola kvalifikacija za SP.

Naši su sinoć obavili trening na stadionu «Nueva Condamina», a Blažević je lagano pokušao uigrati sastav koji bi od prvog minuta trebao se suprotstaviti «furiji».
Kako za SportSport.ba navode iz bh. ekspedicije u Mursiji, sudeći prema viđenom na trening, Ćiro je još u maloj dilemi kako napraviti prvih 11.

«Istina, jesam. No, mislim da sam otklonio nedoumice. Imam vremena još razmisliti do poslijepodnevnog sastanka sa igračima. Neću sada da govorim o tome, to jeste sastavu. Vijest može procuriti među igrače, pa bi stvorio bespotrebnu nervozu. Zbili smo redove i hrabro ćemo ući u utakmicu. Ovdje, nemamo šta izgubiti.», istakao je Blažević.

Ćirina najveća dilema i dalje je da li će u timu biti «genije sa loptom» Miralem Pjanić ili će sa «razbijačem» Samirom Muratovićem početi utakmicu, u nešto zatvorenijoj taktici. Ipak, gotovo izvjesno je da ćemo nastupiti u sljedećem sastavu. Kenana Hasagić biće na našem golu. Igraćemo sa tri štopera u zadnjoj liniji, a to su desno Dario Damjanović, u sredini Safet Nadarević, te lijevo Ivan Radeljić. Ispred njih trebao biti kao zadnji vezni Elvir Rahimić, a na bokovima, desno Džemal Berberović, te lijevo Sejad Salihović. Ispred Slaihovića u veznom redu igraće Muratović ili Pjanić, dok će na desnoj strani biti Admir Vladavić. Kapiten i polušpic je sigurno Zvjezdan Misimović, a u napadu usamljen Edin Džeko.

«Ko god bude igrao daćemo sve od sebe da pokušamo doći «nadljudskim naporima» do pozitivnog rezultata. Niko nam ne daje nikakve šanse, ali vjerujemo u sebe, atmosfera u ekipi je dobra. Spremni smo za susret sa najboljima na svijetu, a u takvim susretima ne možete ništa izgubiti. Estoniju u srijedu u Zenici moramo pobijediti, a bod u Mursiji bio bi neopisivo velik. Učiniću sve što bude u mojoj moći da ostanem ne savladan», rekao je Kenan Hasagić, naš golman za SportSport.ba, dodavši kakao nema više problema sa lakšom povredom, a što je juče istakao i Enver Lugušić, trener golmana u reprezentaciji BiH.
Utakmica Španija – BiH na stadionu «Nuevo Condamina» počinje u 22 sata. Vidjećemo, može li se naša dobra, stara sevdalinka oduprijeti vatrenom flamencu!?

Španija - BiH
Stadion «Nuevo Condamina». Kapacitet: 31.000. Sudija: Craig Alexander Thomson (Škotska).
ŠPANIJA: Casillas, Ramos, Puyol, Albiol, Capdevila, Senna, Cazorla, Capel, Xavi, Iniesta, Villa. Selektor: Vicente del Bosque.
BIH: Hasagić, Damjanović, Nadarević, Radeljić, Berberović, Salihović, Rahimić, Pjanić (Muratović), Vladavić, Misimović, Džeko. Selektor: Miroslav Ćiro Blažević.

Dialiba i Pašalić uz reprezentaciju
Fudbalske A reprezentativce sinoć je u Španiji dočekao Boubacar Dialiba, od skora napadač Mursije, drugoligaša ove zemlje, a potencijalni A reprezentativac BiH, te do prije nekoliko kola igrač sarajevskog Željezničara. Senegalac koji posjeduje naš pasoš, u hotelu «Rincon de Pepe» dočekao je bh. tim, te se tokom noći družio sa bh. fudbalerima. Posebno je bio srdačan njegov susret sa doskorašnjim saigračima iz Želje, Sanelom Jahićem, Admirom Vladavićem, te Semirom Štilićem.
Reprezentativcima i stručnom štabu naše reprezentacije non – stop na usluzi u Mursiji je i Dino Pašalić, naš najpoznatiji fudbalski menadžer koji živi i radi na relaciji Barcelona - Madrid.

BHF nastavlja proteste
Navijačka grupa Bh. Fanaticos neće biti u večeras u Španiji, ali se vraćaju na fudbalske utakmice u srijedu, kada se naša A reprezentacija sastaje sa Estonijom u drugom kolu kvalifikacija za SP.
»U Španiju nećemo putovati jer nam je to preskupo. U subotu ćemo bodriti košarkašku reprezentaciju, a sve snage smo usmjerili na srijedu i utakmicu sa Estonijom. Savez nam sigurno neće ostaviti karte, ali to nikada nisu ni radili. Mi nabavljamo karte preko svojih relacija, pa ćemo to uraditi i sada. Tu smo isključivo da budemo kontra tih ljudi u Savezu i da ne misle da smo ih zaboravili», rekao je vođa Bh. Fanaticosa u BiH, Nizar Al Tinawi za bh. dnevne novine «As», te naglasio:
«Samo ćemo u prvih pola sata navijati u duelu s Estonijom, a ostalo će biti protesti protiv ljudi u Savezu.»

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 11 months ago #5819

BRAVO BRAVO BRAVO

Rapsodija u plavom

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je u Zenici pružila jednu od svojih najboljih partija u istoriji. Izabranici selektora Miroslava Blaževića deklasirali su Estoniju sa 7:0...

Osim niza golova, Ćirini puleni su prikazali i nešto što naši navijači širom Evrope i svijeta još nikada nisu vidjeli, bar kada je riječ o igri bh. selekcije. Raznovrsne akcije, proigravanja, utrčavanja i bespoštedna borbenost oduševile su sve ljubitelje fudbala u Zenici, ali i Sarajevu, Mostaru, Zenici, Doboju, Tuzli i ostalim gradovima BiH koji su na nogama dočekali kraj susreta.

Naši mladići krenuli su furiozno. Već u prvoj minuti Misimović je prekrasno uposlio Džeku koji je iskosa sa desne strane ubacio loptu na peterac, ali su Muslimović i Salihović zakasnili. Već u narednom napadu Muratović je oboren u šesnaestercu Estonije, ali za sudiju Pavela Cristiana Balaja start na našem veznjaku nije bio za najstrožiju kaznu.
Kako je vrijeme odmicalo Estonci su se počeli oslobađati početnog pritiska. Malo po malo, prelazili su na našu polovinu i ugrožavali Hasagića. Ipak, u 12. minutu ponovo je naš tim imao dobru priliku. Dugu loptu Nadarevića lijepo je na grudi primio Džeko, okrenuo se i šutirao, ali je bio neprecizan. Prvu pravu prijetnju Estonci su imali preko Purijea. Igrala se 20. minuta kada je prvi put u prvom poluvremenu „ispala“ naša odbrana. Gostujući napadač lijepo je ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je njegov udarac otišao preko prečke. Samo minut kasnije najpovoljnija prilika za goste, ali se Rahn u povoljnoj situaciji nije najbolje snašao i njegov udarac glavom sa tri metra otišao je pored stative gola Kenana Hasagića.
U periodu nešto mirnije igre BiH je povela.

1:0 Misimović (25)

Bila je to akcija Estonaca koju je dugim degažiranjem u polje našeg napada rasčistio Hasagić. Lopta je preletjela kompletnu odbranu Estonije i posljednjeg čovjeka Rahna i došla do Misimovića koji je povukao do desetak metara od gola Londaka i mirnim i preciznim udarcem pogodio ugao gola Estonaca.
Radost na terenu i tribinama „Bilinog polja“ nije se ni stišala, a prednost je udvostručena.

2:0 Misimović (30)

Aut sa desne strane izveo je Berberović koji je uposlio Misimovića, a naš veznjak prekrasnim je potezom izbacio Muratovića u povoljnu situaciju. Nekadašnji igrač Željezničara ušao je u šesnaesterac gdje ga je Rahn grubo zaustavio što je ovaj put rumunski sudija opravdano okarakterisao kao penal. Misimović je u stilu najvećih majstora prevario Londaka za veliko slavlje na tribinama.

Pred kraj poluvremena, tačnije u 44. minutu, imao je Purije dobru priliku da savlada Hasagića, ali je njegov udarac glavom bh. golman dobro zaustavio. U nastavku akcije Misimović je nakon gužve ubacio pred gol Estonije gdje je na pravom mjestu bio Džeko, ali je njegov pogodak poništen zbog off-side-a.
Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, ofanzivom našeg tima. U samo dvije minute viđeno je mnogo uzbuđenja pred estonskim golom i novi poništen pogodak. Ubačena lopta Misimovića došla je Muslimovića koji je savladao Londaka, ali je napadač PAOK-a bio iza leđa odbrane Estonije.
Tada je krenula rapsodija u plavom.

3:0 Misimović (56)

Misimović je centrirao sa lijeve strane, a lopta je imala čudnu putanju koja je iznenadila prilično nesigurnog Londaka. Tačnije, golman Estonije uhvatio je tek kada je prešla gol liniju.
Naredni gol djelo je „zlatnog“ dečka - Zlatana Muslimovića.

4:0 Muslimović (58)

Da je i dalje mašina za davanje golova Muslimovć je pokazao kada je pobjegao odbrani Estonaca i matirao golmana za proključale tribine zeničkog stadiona.
No, tu nije bio kraj stradanja gostiju.

5:0 Džeko (60)

Igrala se 60. minuta kada je bundesligaški centaršut Sejada Salihovića iz slobodnjaka glavom u gol pretvorio Edin Džeko.
Nastavila je naša ekipa igrati u visokom ritmu i nakon petog gola koji im je dao krila i novu dozu samopouzdanja. Tako je Džeko bio u izglednoj šansi u 64. minutu, a nakon ulaska na teren bh. dragulj Miralem Pjanić je oprobao udarac sa 20-tak metara, ali nije bio precizan.

6:0 Džeko (72)

Treći gol na utakmici, a drugi koji mu je priznat Džeko je postigao u 72. minutu. Ponovo ga je lijepo uposlio Salihović, a naš mladi centarfor sa 16 metara topovski je opalio i pogodio ugao rezervnog golmana Aksalua koji je zamijenio povrijeđenog Londaka.

Priliku da se upiše u strijelce u samo dva minuta (76. i 77.) imao je i Senijad Ibričić koji je ušao u igru umjesto Muratovića, ali nije bio precizan. Dobru igru veznjak Hajduka krunisao je u 88. minutu.

7:0 Ibričić (88)

Sjajna lopta Edina Džeke prema Ibričiću nije otišla u vjetar. Mlada Hajdukova zvijezda iskoristila je majstorki pas i u maniru iskusnog strijelca gurnula je loptu ispod čuvara mreže Estonije u gol.

Prekrasno veče u Zenici pamtiće svi ljubitelji fudbala u našoj zemlji, ali i cijela fudbalska Evropa koja će pričati sada o našem timu.

BIH - Estonija 7:0

1:0 Misimović (25), 2:0 Misimović (30. iz penala), 3:0 Misimović (56), 4:0 Muslimovć (58), 5:0 Džeko (60), 6:0 Džeko (72), 7:0 Ibričić (88)

ZENICA - Stadion «Bilino polje». Gledalaca: 14.000. Žuti karton: /Nadarević/.
BOSNA I HERCEGOVINA: Hasagić, Berberović, Nadarević, Damjanović, Spahić, Salihović, Rahimić, Muratović/od 73 Ibričić/, Misimović/od 66. Pjanić/, Džeko, Muslimović/od 71. Ibišević/. Selektor: Miroslav Ćiro Blažević.
ESTONIJA: Londak/od 72. Aksalu/, Jaager, Rahn, Barengrub, Klaven, Dmitrijev/od 65. Saag/, Vunk, Vassiljev, Oper, Purije, Lindpere /od 65. Kruglov/. Selektor: Tarmo Ruutli.
Sudija: Pavel Cristijan Balaj /Rumunija/.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 10 months ago #6222

Ibišević: Biti će golova i protiv Turaka

Reprezentativac Bosne i Hercegovine i napadač Hoffenhiema, Vedad Ibišević, trenutno je najbolji strijelac njemačke Bundeslige.

Biće golova i protiv Turske, ali je najvažnije da u Istambulu napravimo dobar rezultat, poručio je Vedad Ibišević.

U mnogim statistikama njemačkih medija Ibišević je u vrhu liste najboljih igrača. Ipak, naš reprezentativac se ne opterećuje brojkama.

Tek je počelo. Istina, nisam mogao niti sanjati bolji početak sezone, ali ima još puno da se igra. Sad je trenutno tako, a ko zna šta će biti za nekoliko sedmica. Fudbal je takav, sad si gore - sad dolje. Važno je da nastavim u istom ritmu, istakao je Ibišević.

On dodaje da je susret protiv Dortmunda bio izuzetno važan za njega i klub…

Dobro smo startali u novoj sezoni, ali smo u nekoliko posljednjih kola odigrali lošije. Samopouzdanje nam je počelo padati i susret sa Borussijom bio je prilika za popravni. U goste nam je dolazio renomirani protivnik, jedno od najvećih imena njemačkog fudbala, koji je odlično ušao u sezonu. Međutim, iskoristili smo njihovo posrtanje u Kupu UEFA, odigrali najbolju ovosezonsku partiju i podigli Njemačku na noge. I vlasnik kluba, Ditmar Hopp je oduševljen. Ušao je u svlačionicu i čestitao nam na veličanstvenoj predstavi, istakao je Ibišević, naglasivši da nije razgovarao sa Nevenom Subotićem, stoperom Borussije, koji je nedavno izjavio da ne želi igrati za BiH:

Nisam ništa pričao s njim, jer mi se nisu svidjele njegove izjave o našoj zemlji i državnoj reprezentaciji, rekao je Ibišević za Nezavisne.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 10 months ago #6242

CIRO BLAZRVIC

PRIPREME ZA MEC SA TURSKOM

Miroslav Blažević će u petak objaviti imena kandidata za oktobarske kvalifikacijske susrete sa Turskoj 11. oktobra i četiri dana kasnije sa Armenijom. Selektor bh. reprezentacije u Beču je analizovao formu tridesetak kandidata koje je imao prilike vidjeti u susretima sa Bugarskom, Španijom, Estonijom... Za razliku od prethodnih akcija, za Tursku će selektor bitno suziti popis kandidata.
"Neću zvati buntovnike, odnosno, one koji su dizali nos kada bi shvatili da nisu u kombinaciji za početnu postavu. Oni su zaboravili da su kod mene svi prvotimci, da svi čine tim", kaže Blažević.

- Koji su to prekobrojni?

U toj su grupi Jahić, Jurić, Štilić... Vise Husejnović i Vasilić. Iskreno, više sam očekivao od Krunića. Doduše, nisu svi otpali zato što su dizali noseve. Recimo, mali Husejnović nema utakmica i treba se dokazivati. Mlad je, mora još dosta učiti...

Selektor najbolje zna, premda su treninzi u Bundesligi, jači od bh. utakmica. "Atila" je u Maksimiru snimio jednog bivšeg reprezentativca.

"Mladen Bartolović je igrao odlično. Brz je, malen, probija poput šila. On je pogodan za kontre, da probija suparničku odbranu iz drugog plana. Pogotovo kada suparnik dobro markira napadače", navodi Blažević.

Napadači su razvukli selektoru osmjeh od uha do uha.

"Otimaće će se Evropa za Džeku, Muslimovića, Ibiševića, Pjanića... Samo da se mi uigramo. Vidite mog Ibričića. On je dvije utakmice bio na klupi, ali nije dizao nos poput nekih, već je zapeo u Hajduku i razvalio Dinamo. Takvi mi trebaju", dodao je.

Zbog Emira Spahića ima nesanicu.

"Ne znam u kakvom će stanju dočekati utakmicu sa Turskom. Ne smijemo rizikovati, operacija prepona je osjetljiva, traži mirovanje, a nama Spahić silno treba. Važan nam je, ne samo za Tursku, već za Armeniju, te za proljećne utakmice".

Nije odustao od Mirka Hrgovića.

"On je upao u ritam domaćih i evrospkih utakmica sa Dinamom, a podnio je svašta nakon prelaska u Dinamo. On je kvalitetan i karakteran igrač i svakako da će nam koristiti u ovim kvalifikacijama".

Osim Bartolovića, selektor je u Maksimiru vidio još jednog potencijalnog reprezentativca.

"Pandža je odigrao dosta pristojno protiv Dinama. Ima udjela u pobjedi Hajduka. Međutim, treba mu utakmica u kontinuitetu. Razgovarao sam sa njegovim trenerom i dobio najkorisnije informacije. Nećemo žuriti sa Pandžom, ali će biti dobro ako se ustali u Hajduku".

- Imate li rezervni popis ako bude otkaza?

Kakvi otkazi, meni nikad niko nije otkazao. Osim "onog Škota". Doduše, i on bojkotira zbog drugih, radi dešavanja iz prošlosti, a ne radi Ćire. Ako, pak bude povreda, zvaću igrače iz naše lige. Oni imaju prioritet. Imam ja na popisu desetak potencijalnih reprezentativaca koje sa mojim saradnicima pratim.

- Kako je bilo na seminaru u Beču?

Bilo je burne rasprave, srdačnih susreta, razmjene mišljenja... Treneri su čudna fela. Zamislite da se, čini mi se, najviše vremena potrošilo na brojeve na dresovima. To me zamorilo, pa sam evo izašao iz sale i pričam ti o tome.

- Možete li pojasniti to sa brojevima?

Kapelo hoće da igrači mogu birati brojeve koje hoće. Opet, neki nisu da igrači nose, 99 i slične brojeve. Ja sam pomalo nostalgičan, zato sam za brojeve od jedan do jedanaest. I mala djeca su znala da je šestica lijevi half, osmica desna polutka, iako sine moj, ovaj novi sustav transformacija i sličnih akrobacija, zna biti zbunjujući za publiku. A, ja živim i činim sve da publika uživa. Tako će i reprezentacija BiH igrati, izjavio je za "San" Miroslav Blažević, koji će u četvrtak biti na promociji u Opatiji, gdje je dobio zvjezdicu u ulici slavnih, a već u petak dolazi u Sarajevo.

Izostane li Spahić, biće to veliki hendikep za reprezentaciju, jer je beskompromisni stoper, pravi vođa, selektorova desna ruka na terenu, autoritet na terenu, kako kod saigrača, tako i sudija i suparnika. Sa Spahićem, selektor lakše diše. U slučaju da izostane za utakmicu u Turskoj, kapitensku traku preuzima Zvjezdan Misimović, a njegov zamjenik je Kenan Hasagić. Sudeći prema Spahićevoj želji, nije nemoguće da istrči na istanbulski stadion.

Iako nas očekuju dvije utakmice u četiri dana, Blažević neće pozivati veći broj igrača. Na selekotrovom popisu, najvjerovatnije će biti sljedeći nogometaši: Hasagić, Brašnić, Berberović, Salihović, Nadarević, Radeljić, Damjanović, Rahimić, Pjanić, Ibričić, Vladavić, Misimović, Muratović, Ibišević, Džeko, Muslimović, Bartolović. Naravno, bude li spreman, Spahić zauzima komandno mjesto u odbrani. Selektor dvoji oko Saida Husejnovića, najmlađeg A reprezentativca, koji se bori za mjesto u Werderu, te oko Vasilića, jer se boji deficita na defanzivnim pozicijama.

(24sata.info)

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 10 months ago #6670

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Danas je na stadionu Asim Ferhatovic Hase odigrana utakmica izmedju reprezentacije BiH i FC Sarajeva. Sarajevo je pruzilo dobru igru i jos jednom pokazalo da protiv onih koji znaju igrati (kao Zrinjski) i oni dobro igraju. Ko je danas bio na Kosevu uvjerio se, ali stvarno, bilo bolji tim na terenu. Sarajevo je povelo pocetkom drugog poluvremena euro golom Handzica, da bi repka izjednacila u 70 minutu. U 86 minutu pobjedu reprezentaciji donio je Rahimic. Utakmici je prisustvovao veliki broj gledalaca smjestenih na Istocnoj tribini i moram priznati da su svi, kao i ja uostalom, navijali za BORDO BIJELE.

GLEDAOCO NA ISTOKU

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 10 months ago #6827

Bh. tim se vratio iz Turske

Ostala tuga za propuštenim

Sa nešto više od sat vremena zakašnjenja, fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine vratila se u Sarajevo nakon što je sinoć na Inonu stadionu u Istanbulu poražena od Turske rezultatom 1:2.

Žal za propuštenom prilikom da se poraze Turci i tako eliminišu iz borbe za vrh tabele osjetila se na licima i u glasu naših reprezentativaca. Selektor Miroslav Blažević ni nakon što je kročio na bh. tlo nije mogao a da se ne osvrne na Safeta Nadarevića.

„Ubjeđen sam da ne bismo izgubili da smo u sastavu imali Nadarevića. Kriv sam što sam ga pustio da ode u Bihać, jer da je ostao ne bi se povrijedio. A da se nije povrijedio igrao bih i ne bismo primili glupe golove. Ne mogu sebi da oprostim ovu glupost i stoga ću ga prekrižiti za sva vremena. On mi više ne treba“, decidno je još jednom potvrdio Blažević.

Ćiro će imati izeztno težak zadatak da u reprezentativce „vrati u život“ i motivira ih za iskušenja protiv Armenije, koja će uslijediti u srijedu naveče na Bilinom polju.

„Ovo su najgore moguće situacije. Svima nama je teško i moraćemo se maksimalno mobilizirati za srijedu. Ne smijemo kiksati, jer u slučaju pobjede još uvijek smo u igri za plasman na Svjetsko prvenstvo. Poraz u Istanbulu ne treba shvatiti kao tragediju. Istina, imali smo veliku priliku da protiv izravnog konkurenta ostvarimo rezultat koji bi nas lansirao u vrh tabele. Ovako, sve je ostalo isto. Uz Španjolsku, koja je po mom mišljenju siguran putnik na SP, borićemo se mi, Turci i Belgijanci“, naglasio je Ćiro.

Naši reprezentativci večeras neće trenirati, ali je selektor naredio obavezne masaše i tretman u bazeni i sauni. Za sutra naveče u 18 sati zakazan je trening na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase – Koševo, a posljednji trening pred srijedu i duel sa Armencima, naši igrači imaće u utorak naveče, takođe na Koševu.

Kako je SportSport.ba još jutros pisao Ćiro će uputiti poziv Bojanu Tripiću, golmanu Čelika, jer zbog povrede u meču sa Turcima, među stative protiv Armenije, u srijedu neće moći Kenan Hasagić. Neće moći nastupiti ni Ivan Radeljić koji je u Istanbulu dobio drugi žuti karton, pa bi Blažević ujutro na pripreme reprezentacije trebao pozvati i jednog štopera, najvjerovatnije iz Premijer lige BiH.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 9 months ago #6961

Pobjeda 4:1 i «Savez napolje»!

Pobjeda od 4:1 našeg nacionalnog tima i skandiranje «Savez napolje» okarakterisali su večerašnju utakmicu sa Armenijom na zeničkom «Bilinom polju».

Porukama sa tribina navijači su, to jeste javnost, je još jednom jasno dala do znanja da podržava reprezentaciju i voli svoju zemlju, ali i da ne odustaju od promjena u NS/FS BiH, to jeste ozdravljenja najvažnije sporedne stvari na svijetu u našoj zemlji.

Trijumf nad Armenijom i definitivno je potvrdio da imamo snagu da se u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi «5» borimo sa Španijom, Turskom i Belgijom za jedno od prva dva mjesta koja vode na 19. šampionat planete u Južnoafričku Republiku u ljeto 2010. godine.

REZULTATI 4. KOLA
ZENICA: BiH – Armenija 4:1
BRISEL: Belgija – Španija 1:2
TALIN: Estonija – Turska 0:0

TABELA
1. Španija 4 4 0 0 10:2 12
2. Turska 4 2 2 0 5:2 8
3. Belgija 4 2 1 1 7:5 7
4. BiH 4 2 0 2 12:4 6
5. Estonija 4 0 1 3 2:13 1
6. Armenija 4 0 0 4 1:12 0

PETO I ŠESTO KOLO
Kvalifikacije za SP nastavljaju se susretima petog kolo 28. marta naredne godine, a sastaju se: Belgija – BiH, Armenija – Estonija, Španija – Turska. U šetom kolu 1. aprila igraju: BiH – Belgija, Estonija – Armenija, Turska – Španija.

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 8 months ago #8090

Vedad Ibisevic prvi strijelac Bundes lige,sa sesnaest golova,ubjedljivo na prvom mjestu,aferim..

Odgovor:FUDBALSKA REPREZENTACIJA BiH 13 years 7 months ago #8875

NSBiH: Munib Ušanović otpada iz utrke

Protiv kandidata ne smije biti potvrđena optužnica pred bilo kojim sudom u BiH...

11.01.2009.

Komisija za izbor generalnog sekretara Nogometnog saveza BiH jučer se sastala u Sarajevu i utvrdila kriterije konkursa za izbor prvog operativca kuće nogometa.

Predsjednik Komisije Zdenko Vidović rekao nam je nakon sastanka da će utvrđeni kriteriji biti poslani u FIFA-u i UEFA-u, koje će ih pregledati i dati svoje mišljenje da bi ih Izvršni odbor mogao potvrditi na sjednici 24. januara, kada će novi konkurs biti i zvanično raspisan.

Svi će kandidati proći intervju sa članovima Izvršnog odbora, a generalni sekretar mora biti izabran do 28. februara.

Prema stavu Komisije, desetogodišnji generalni sekretar i aktuelni vršilac dužnosti Munib Ušanović neće moći biti ponovo izabran, jer se protiv njega vodi postupak na Sudu BiH, koji je potvrdio optužnicu Tužilaštva BiH.

- Jedan od uslova konkursa trebao bi biti da kandidat dostavi uvjerenje da nije osuđivan za krivična djela, odnosno da protiv njega ne smije biti potvrđena optužnica pred bilo kojim sudom u BiH. Kandidat će o tome morati dati izjavu pod krivičnom odgovornošću - rekao nam je Vidović.

Govoreći o kriteriju poznavanja stranog jezika, naš je sagovornik kazao:

- Ako Izvršni odbor odluči da želi kandidata sa aktivnim znanjem jednog od službenih jezika FIFA-e i UEFA-e, predložili smo da se u tom slučaju izvrši testiranje. Ako IO želi kandidata s pasivnim znanjem, onda će biti dovoljno priložiti dokaz o završenom kursu ili školi stranog jezika - zaključio je Vidović.

Uslovi konkursa

Da bi prošao na konkursu, prema prijedlogu Komisije za izbor generalnog sekretara, kandidat mora ispunjavati sljedeće uslove:

1. da je državljanin BiH i da ima prebivalište u BiH

2. da ima visoku stručnu spremu

3. da poznaje strani jezik

4. da nije suspendovan ili isključen iz NSBiH

5. da nije krivično osuđivan, odnosno da protiv njega nije potvrđena optužnica pred bilo kojim sudom u BiH

Izvršni odbor neće mijenjati kriterije

Na naše pitanje da li je moguće da Izvršni odbor NSBiH promijeni kriterije koje je Komisija odredila, Vidović je rekao kako smatra da se to neće desiti.

- Držali smo se prijedloga FIFA-e koliko god smo mogli, ali i naših zakonskih akata, kao i Statuta NSBiH. Mi smo tijelo Izvršnog odbora i oni bi trebali uvažiti naše mišljenje. Gdje se moglo, dali smo alternative, a nismo tamo gdje se nije moglo napraviti ništa drugačije. Ovo su, prema našem mišljenju, kriteriji koje bi jedan kandidat morao ispunjavati da bi postao generalni sekretar - kazao je Vidović.

AVAZ

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.055 seconds