Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8267

Vala, Mare, mescini da je nako pohrdjavo .Kad uporedis sa onom glavicom crvenog luka ???!!! Il je mozda kut snimanja takav pa nam se samo cini.Haj , neise. Bitno je da ga majstor hairli sacini pa onda hajmo zajedno na bujrum. Beli ce bujrumati.

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8268

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Objave: 1478
  • Thank you received: 1
Ma Kemo mozda se radi maloljetnoj kokoski.Nema jos uvijek 18 godina:woohoo:

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8272

:S ..Vidim ja da je ovdje potrebno strucno misljenje o kakvom se ustvari piletu radi??U pitanju je mladi horoz,domaci naravno,jer vidi mu se po boji koze a i gradji.Znaci nije kokos u pitanju,jer kokoske su deblje,a horoz se mora malo probaciti kroz pretis lonac,makar 15ak minuta.:huh: A moze biti da i ja grijesim,ovo je bilo ono nako od oka.:)

Evo usput jedan recept:
Potrebno:
-malo pekmeza
-malo kajmaka
-puno hljeba(nebitno,crni,bjeli,domaci,kupovni,-ma sta ti je pri ruci)....i to je to :)

PS.Kad ostanete bez pekmeza,sto se meni cesto desi,odite u tursku prodavnicu i ako ima kupite pekmez od grozdja,isti nas domaci,a recept je i dalje isti,nista ne mjenjajte.;)

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8274

• Teva
  • Teva's Avatar Topic Author
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 6796
  • Thank you received: 10
Evo potrebstina za onaj Purkov "usput" recept.
Sve kod Turcina.
Ko ima prijatno a ko nema prijatno kad kupi.;)

:) :) :)
ucinimo nesto za nas grad

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8275

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Ovo je recepat iz mojih dana ili bolje reci noci provedenih u Sarajevu 84-85.Recepat je vrlo jednostavan.Prvo provedes cijelu noc od kafica do kafica.Poslije ides na Bas-Carsiju pa po nosu trazis pekaru koja vec radi.Zakucas pozadi pa kad ti otvore narucis jednu lepinju sa mladim lukom i mladim kajmakom.Pokrkas to dok stignes kod tebe pa na spavanje

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8278

Blago vama kad imate te knjige (KUHAR), ja Bogami po odavno ozenio kuharicu. Zasad hvala Bogu dobro funkcionise.

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8280

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
Nije svakom upala kasika u med ko tebi moj role.
Bio si ti na zapadu pa i sam znas da ako hoces da nesta postignes onda mora obadvoje zasukati rukave.
Najbolji svjetski kuhari su ipak muskarci.;)

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8282

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Ova je mahsuz za Pitara

Last edit: by Mare.

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8283

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
SVI ADUTI KISELOG KUPUSA
Odlican je izvor vitamina A, B, C te kalija, kalcija, fosfora, magnezija i mangana...

Kiseli kupus ima nevjerovatan prehrambeni profil. Prije svega, odlican je izvor vitamina C, sadrzi priblizno jednaku kolicinu ovog vitamina kao i agrumi.

Vrlo je dobar izvor neprobavljivih vlakana, vitamina B-skupine i vitamina A te minerala kalija, kalcija, magnezija, fosfora, mangana. Pri tome je niskokaloricna namirnica koja osigurava tek 25 kcal u 100 g.

Ipak, apsolutni adut i svjezeg i kiselog kupusa su fitohemikalije glukozinolati, molekule koje su posljednjih desetak godina u zaristu zanimanja naucnika, buduci da posjeduju antikarcinogeno djelovanje.

Sirovi kiseli kupus najbogatiji je hranljivim i ljekovitim sastojcima. U prehrani se, nazalost, sirovi kiseli kupus malo koristi. Pozeljno je da se u kuhani kiseli kupus umijesa malo sirovog kako bi mu se poboljsala bioloska vrijednost.

Salata - tri puta dnevno

Kod pravilno ukiseljenog kupusa razvijaju se mikroorganizmi koji suzbijaju proces truhljenja u crijevima, pospjesuju probavu i istjeruju toksicne tvari iz organizma. Za bolji metabolizam tri puta na dan, samu ili uz obrok, treba jesti salatu od svjezeg ili kiselog kupusa zacinjenog s malo ulja, dosta sjeckanog lista persina, s izribanom mrkvom i bijelim lukom.

Dobrobit za crijeva

Kiseli kupus odavno je poznat iz povijesti skorbuta i moreplovca Dzejmsa Kuka (James Cook). Osim vitamina C, kiseli kupus sadrzi i dosta mlijecne kiseline, koja pogoduje prirodnoj crijevnoj flori.

Odgovor:Fikrina kuhinja 13 years 11 months ago #8284

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
Evo Mare ja narezo a ti jos samo pokiseli u kaku kantu pa ce mo skupa krkati.:)

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.059 seconds