Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC: pomoc sugradanima

pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1091

• smile
  • smile's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 12
  • Thank you received: 1
objasnite ljudima koji neznaju, a imaju nekretnine i devastirane objekte kako na najlaksi nacin mogu ostvariti svoja prava ciscenja i obnove objekata
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1094

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Ko treba da odgovori, kojim ljudima i na koja pitanja???????????
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1111

• smile
  • smile's Avatar
  • Novi Član
  • Objave: 12
  • Thank you received: 1
Trebao bi odgovoriti neko ko ima informacije, ne jedan covjek, nego svi koji nesto znaju. Na koji način mogu ljudi kojima su zapaljene i uništene kuce ocistiti i obnoviti zgarista, da li moze i na koji nacin pravnim putem traziti od opstine da to ucini jer i ona snosi odgovornost (koja je dokumentacija potrebna), mislim da je dobra prilika da se udruzimo preko ove stranice i u trazenju nestalih. Na koji nacin da dodjemo do informacija o grobnicama nasih "nestalih" sugradjana, ovaj post je poticaj da se udruzimo i omogucimo ljudima kojima nedostaju informacije u rjesavanju pitanja za koja najmanje imamo ambicija od svih istocno-bosanskih opstina.

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1131

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 5104
  • Thank you received: 19
Evo Zambi nam je poslao par informacija iz Rogatice za one koji bi htjeli uci u posjed svoje imovine i izvrsiti ciscenje. Uskoro ce nam se Zambi ovdje i direktno javljati sa svim informacijama iz Rogatice a sigurno ce biti u situaciji da pomogne i onima koji budu imali pitanja u ovoj oblasti.

Za ciscenje rusevina treba podnijet pismeni zahtjev administrativnoj sluzbi opstine rogatica -urbanizam za komunalnu policiju na licnost inspektor DŽida Petko u zahtjevu navesti da ste saglasni da opstinski organ ocisti vasu rusevinu i izvrsi odvoz suta -neko od suvlasnika ili rodbine mora biti prisutan kad se bude vrsilo ciscenje rusevine
PO drugom pitanju rekonstrukcije i obnove potrebna je slijedeca dokumentacija:
--
1.UVJERENJE O KRETANJU-DA SI DO APRILA 91 BIO NA TOJ ADRESI-VADI SE U MUP ROGATICA

2.POSJEDOVNI LIST,ZK-IZVODAK ILI RIJESENJE O POVRATU IMOVINE-VADI SE U KATASTAR-ROGATICA

3.UVJERENJE DA JE UNISTENA IMOVINA - VADI SE U OPSTINI ROGATICA -REFERENT IBRO DUMANJIC

4.IZJAVA DA NA TERITORIJI BIH NEMATE STAMBENU JEDINICU -SALTER SALA OP-ROGATICA

5.FOTOKOPIJA CIPS DOKUMENATA LK-IZ ROGATICE-NAJ JACI USLOV I ADUT

6.POTVRDA DA STE POVRATNIK ILIRIJESENJE O PRIZNATOM STATUSU RASELJENE OSOBE-OPSTINA U KOJOJ BORAVITE

Kaza to je odprilike sto je potrbno od dokumentacije a potrebno je pratiti javne oglase a evo mi cemo se pobrinuti da ih redovno objavljujemo na nasoj stranici.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1132

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 835
pozdrav svima na forumu

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1152

• Šele
  • Šele's Avatar
Ja sam Skoblara zadnji put vidio u Mostaru 1o.marata(!)l992. kad je rat vec mirisao u zraku,a bradati rezervist spartali Mostarom.Molio bih Zambatu da napise nesto o njemu.Inace hvale vrijedan ( i hrabar) potez je tvoj povratak u Rogaticu,kao i javljanje na ovoj stranici.Puno pozdrava.Sele.

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1221

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
Dragi Šele
Pročitao sam tvoju poruku i sve je tačno navedeno pisaću ti o tome drugom prilikom a sada idem u Krušćicu na zadatak.
Pozdrav od Zambija

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1224

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6916
  • Thank you received: 10
A ja sam proveo u Mostaru dio zime '91 na '92 poslovno.
Kad budete o tome, napisacu i ja moju pricu i opisati jedan bliski susret
sa pijanom bradatom spodobom dole u Rodocu.:angry:
ucinimo nesto za nas grad

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1327

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
DRAGI MOJI SUGRAĐANI UVJEREN SAM DA IMATE VELIKIH PROBLEMA OKO PITANJA VAŠE IMOVINE ,I MNOGIH DRUGIH ŽIVOTNI PITANJA A NEZNATE KAKO DA IH RIJEŠITE PREPORUĆUJEM VAM DA PROĆITATE NAREDNE UPUTE I DA KORISTITE KANCELARIJE ZA BESPLATNU PRAVNU POMOĆ,KOJIH IMA DOSTA U NAŠOJ LIJEPOJ BIH.S OBZIROM DA SMO PRIRODNO BLIZU GORAŽDA I ŠEHER SARAJEVA JA ĆU VAM PRVO DATI ADRESE TIH KANCELARIJA .GORAŽDE ULICA TITOVA BR.2 TEL:038-220-544 E-MAIL:gorazde@vasaprava.org
KANCELARIJA U SARAJEVU ULICA DOLINA BR.9 TEL:033-260-360 Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
Last Edit: 12 years 6 months ago by Kaza. Reason: stamparska greska

Odgovor:pomoc sugradanima 12 years 6 months ago #1329

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Zlatni Forumaš
NASTAVAK 2

BANJALUKA UL. VASE PELAGIČA BR.15 TEL:051-226-381 E-MAIL:banjaluka@vasaprava.org
BIHAČ -UL.BIHAĆKIH BRANILACA BR.5 TEL:037-314-059 E-MAIL: bihac@vasa prava .org
MOSTAR-UL.MLADENA BALORDE BR.35 TEL:036-558-580 E- MAIL :mostar@vasaprava.org
TUZLA-ul.FRA GRGE MARTIĆA BR.8 TEL:035-277-170 E Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
ZENICA -UL.TRG BOSNE I HERCEGOVINE BR.1 TEL:032-404-520 E-MAIL:zenica@vasaprava.org
trenutno smo vam dali nekoliko gradova u BiH ove kancelarije postoje i u Bijeljini.Bosanski Petrovac,Doboj,Livno,Prijedor,Srebrenica,Travnik,Trebinje,i Zvornik nadam se da će ove informacije nekom pomoći da razriješi svoje probleme.U nastavku objavljujemo
Time to create page: 0.116 seconds