Sjelo se poslije današnje džume

Sjelo se poslije džume i u Ružu da se počastimo. Hamdo (Čojo) i Mubera (Bela) Hadžiahmetović poslali su hadiju da se počastimo sa povratnicima. Kupilo se i nekoliko časopisa Preporod-a za naše džematlije.. Ovakvi geti su stvarno za svaku pohvalu i poštovanje. Jedan mali znak pažnje za naše povratnike, nekakva mala moralna podrška, a ujedno i razlog više da se povratnici sakupe na jedno mjesto promuhabete, upitaju za zdravlje, porodicu…



  

 

Sjelo se poslije današnje džume

 

 Sjelo se poslije džume i u Ružu da se počastimo. Hamdo (Čojo) i Mubera (Bela) Hadžiahmetović poslali su hadiju da se počastimo sa povratnicima. Kupilo se i nekoliko časopisa Preporod-a za naše džematlije..

 

 Ovakvi geti su stvarno za svaku pohvalu i poštovanje. Jedan mali znak pažnje za naše povratnike, nekakva mala moralna podrška, a ujedno i razlog više da se povratnici sakupe na jedno mjesto promuhabete, upitaju za zdravlje, porodicu…

 

 Imali smo još nekoliko ovakvih druženja a nadati se da će ih biti i u budućnosti. Porodici Hadžiahmetović sve pohvale za ovu hediju…

 

  

Čišćenje mezarja na Šehovini

 

 Da napomenem da smo, Pemba, Avdaga i ja danas u Šehovini očistili sledeće mezare (stariji Rogatičani ih znaju) Ibrahimagince Alije Lihić, moje pranene Osmanagince Dzevahire Hurem, moje nene, Šefke Pešto, Ibrahima Ibre Spahića, Kasima Hadžiahmetovića, Čojinog babe , Bećira Čapljića, Ragiba Čapljića i njegove supruge. Izeta Avdičevića, Avdaginog babe.
Pa onda put pod noge i u Sarajevo, lahke duše i puna srca.

 

 Vise slika na: http://www.rogatica.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=53&func=view&id=82&catid=14&limit=15&limitstart=90 

 

Komentariši