Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 4 months ago #2230

• ZELE
  • ZELE's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Ne moze sprati ni Klaonicu u kojoj je najvjerovatnije poklan veliki broj nasih nestalih.I zamislite iz te iste klaonice se snadbijeva mesom skupstinska menza.

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 2 months ago #5027

Neric Danko,kaze,stigli transporteri koji izbacuju bojne otrove,sa puskom u ruci.Kaze da je trazio da ga salju u akcije,gdje ga manje poznaju,djubre koje ne lapi...

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 2 months ago #5028

Kako si komsija,pa sta ovo bi,sta se ovo desi,a nas su natjerali,a i nisam ti ja bio tu,bio sam u Novom Sadu,ma ovi politicari su krivi,ne bi mi to nikad komsijama...

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 1 month ago #5124

Vlado Markovic,ucestvovao u etnickom ciscenju Kruscice,licno sam ga vidio,naredjivao je na licu mjesta,da bi ovi drugi izvrsili,za njih lahku zadacu,a zna li ko gdje je Vlado danas,jer u civilizovanom svijetu,za svako krivicno djelo se odgovara,a cime se onda njegova djela tretiraju,ubica djecijeg pogleda,se on zove..

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 1 month ago #5127

-
Nista vjerodostojnije odavno nisam procitala kao ovo Twinovo "ubica djecijeg pogleda". I kad sada vidimo onog bijednika u Hagu, i sve njih kako se "spuste", covjek bi "naprosto zaplakao". Posebna prica je kako ih bas zbog toga njihovi zale, sto sam slusala u raznim emisijama u kojima se o tome raspravljalo a i po njihovim forumima citala.

O svim onima koji su pod zemljom razasuti po primarnim i sekundarnim grobnicama, silovanim i ostalim, oni ne pricaju i za njima ne zale.

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 1 month ago #5136

Evo jednog,koji se gurao,a kao sto vidim jos se gura,pokusavsi stvoriti neku karijeru,sto je specificno za njega,uvijek je nesto radio,a nije umio raditi nista,ni na kakvom polozaju,dok nije shvatio da nije ljudsko bice,okrenuvsi se svojim korijenima,i nasao se u svom elementu,ne uspijevsi postediti,ni staro,ni trudno,ni osvrnuti se na plac djeteta,koje place,pred kucom,dok mu majka u toj kuci gori,zapaljena,mozda i ziva,neke bradate spodobe,po naredjenju Sokolovic Mileta.Bilo kad,doci ce pred lice pravde,a u svari nije mi jasno,zasto niko ne preduzima nikakve mjere protiv ovog,diplomiranog ugurivaca,magistra stavljanja kame pod grlo,a Mile hasisaru,ne boj se,opali sebi u glavu,bar si to zasluzio,prije nego sto ti bude kasno....Twin Peaks

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 1 week ago #6267

Gori do neba,mescini i dalje tamo gdje se ne vidimo,dalje od onoga sto ljudsko oko moze vidjeti.Tu pred mojim ocima,srucila se sva sila nekog zla,cemu se ne mogu oteti.Ponovo sam se probudio,ko zna koji put,jer sam sanjao opet nesto sto u mojim snovima dolazi,pa opet ode,rezuci dublje slike tame neljudskog djela,nanoseci na moj nos onaj zadah paljevine,nasih kuca,naseg svega,nasih tijela,naseg duha carsijskog,koji nestaje negdje u nebu,tamnog oblaka koji se ispario zajedno sa nama,otpuhan od prikaza za crnim kapuljacama i kosama,cekajuci neki novi povoljni vjetar,koji ce donijeti neke druge zrtve,pa tako po ko zna koji put,pa zar vise nije dosta krvi...
Sanjam prolazim kroz Tekiju,a oni ,cetnici u subarama sa kokardama,prolaze pored mene,a niko mi nista ne uradi,prodjoh kroz spalir....Twin Peaks

Last edit: by Twin Peaks.

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 4 dani ago #6374

Gdje su ukopani pobijeni nasi?Svi srbi znaju,ko je koga,i gdje je koga ubio.Smije li ih iko pitati,kad ih sretnu,ili,moraju pitati kako je bilo u kragujevcu.Sve ovo je uzaludni pokusaj da se sazna bilo sta od onoga sta se zbilo 19.juna 1992.Da li mi uopce imamo snage bilo sta uraditi,sem vapaja koji ne izlaze dalje iz sobe tri sa tri.Budimo realni,vise nam je u interesu neka tanka buducnost,tamosnjeg pucanstva,nego da priupitamo one koje sretnemo,pa gdje su po Bogu svi nestali nasi...Twin Peaks

Last edit: by Twin Peaks.

Odgovor:Ratni zlocini 14 years 6 sati ago #6542

Losic Milan,ubica lafo lud,zabavljajuci se sa nama,dok nas je gonjao po bascama i avlijama.Zarobio i odveo masu ljudi kojima se gubi svaki trag,popalio sto je stigao,cak i stoku ubijao.Zapalio vatrogasni dom,bio strah i trepet za one koji su bili sa ove strane Rakitnice,jer je samo on smio prelaziti na ovu stranu,ali dok nije otpio dobro iz flase koju je nosio za pasom.Zarobio Nalbantic Muhameda a.r.,stavio mu mitraljez u usta,kaze,sad cu te ubiti,a rodjak kaze,pa sta cekas,ubij.U momentu je naisao Kusic Rajko i rekao rodjaku da ide pravo u skolu,ali ako igdje skrene ubice ga odmah.
Zarobio Fuada i Samira Muftica,Saleta,odveo ih u sladaru,gdje im se gubi svaki trag.Vezani su bili zicom,a dok ih je vodio zalkao je jednu kravu uz put,zadajuci jos vise straha.
On se samo moze dozivjeti,tesko opisati,jos mi ponekad para usi njegov glas,kad nam dodje na most i kaze,ja sam kapetan Milan Losic,a vas kad nadjem sve cu vas poklati.
Ne znam je li ziv,i ako nije ,da Bog da i mrtav umro,usmdjela vaska...Twin Peaks

Odgovor:Ratni zlocini 13 years 10 months ago #8097

Rogaticki cetnici,posto sami nisu mogli izaci na kraj sa tolikim zvjerstvima,pomoc su dobili od bradate bratije iz panceva i padinske skele.Da je tudje prokleto,kaze i ovaj zapis,da jedan od takvih spodoba,zauvijek osta na tudjem kucnom pragu,ne ostvarivsi cilj da li zivotni ili otadzbinski,poginuo kod kuce Kartala Mehe.Jedina utjeha,zrtava iz Kruscice,iako mala,je da je taj placenik iz panceva,ubijen,ne od nasih snaga,jer vise nisu postojale na mjestu,nego od brata srbina.Kako?
Upali su u ulicu Tabhani,Danilo Djokic i Hamam.Pucali su unakrsno,i tako jedan od takvih zaleze,i nikad mrtviji nece biti,rafalom mu odjekli pola glave.
Sta je postigao,samo da mu se porodica sjeca ulice Danilo Djokic broj 13....Twin Peaks

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.062 seconds