Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 9 months ago #7118

• Teva
  • Teva's Avatar Topic Author
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 6796
  • Thank you received: 10
Drugi dio od 5

I dalje sa borcima ka Grepku

www.megaupload.com/?d=72EXR9JS
ucinimo nesto za nas grad

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 9 months ago #7147

• Teva
  • Moderator
  • Moderator

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 9 months ago #7197

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
U ovom dijelu mozete pogledati izmedju ostalog intervju sa legendarnim Brzim, Hasanom Turcalom.

Cetvrti dio od 5

www.megaupload.com/?d=JKOX1RZ5

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 9 months ago #7227

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
U ovom poslednjem petom dijelu se mogu vidjeti izmasakrirana tijela nasih sugradjana na mjestu zlocina na Grepku.
Ko je osjetljiv bolje nek ne gleda.
Iz samog snimka se moze vidjeti kroz koje patnje su prosli nasi sugradjani dok nisu umrli.
M... mi je prico da neka tijela nisu nadjena na mjestu masakra nego nekoliko metara dalje sto znaci da nisu svi bili odmah mrtvi.
To govore i zavoji na tijelima.
Prico mi je isto da su ih nasli zaledjene i da su njihova mrtva tijela izvukli nocu sa konjima.
Prico je o jezivom osjecaju koji je imo kada ga dotakne mrtvo zaledjeno tijelo, onako iduci, znajuci da je to tijelo njegovog skolskog druga.....

Peti dio od 5

www.megaupload.com/?d=TYK1G332

Last edit: by Teva.

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 8 months ago #8105

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
Gorazde 1992 dio 1

Pogledajte samo gdje su im cetnici bili na Povrsnici iznad samog centra grada.....

Da li smo i mi mogli odbraniti Rogaticu samo da nas je imo ko da organizuje i povede ????
Da li bi nas u tom slucaju manje izginulo ????
Pitanja koja ceostati bez odgovora.....:(

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 7 months ago #8531

-
16 godina od operacije „Laufer“

Srijeda, 17 DECEMBER 2008

Povodom 18. decembra, dana kada se navršava 16 godina od operacije „Laufer“, Udruženje veterana rata, Zelenih beretki i Patriotske lige BPK Goražde uradilo je dokumentarni film koji podsjeća na još jednu herojsku bitku pripadnika Armije RBiH iz opkoljenog Goražda.

Toga dana 1992. započeto je oslobađanje okupirane fočanske teritorije u sklopu koje su jedinice Armije RBiH prvi put forsirale ledenu Drinu. - Cilj operacije bilo je oslobađanje privremeno okupirane teritorije općine Foča, jer smo imali mnogo izbjeglica iz Foče.

Teritorija koju smo tada kontrolisali bila je mala i stav Operativne grupe je bio da taj pravac uzmemo kao prioritetan - kaže Abduselam Sijerčić Pelam, predsjednik Udruženja i učesnik bitke. Zebina šuma, najutvrđenija tačka agresorskog prstena prema Goraždu, oslobođena je za nekoliko sati.

- Jedinice IBOG-a nisu imale dovoljno snaga da taj prostor kontrolišu, pa smo sa Generalštabom i komandantom Seferom Halilovićem dogovorili da nam se priključe jedna ili dvije brigade koje su bile formirane od naših ljudi sa ovih prostora i dijela Sandžaklija iz Sarajeva.

Dobili smo čvrsta obećanja da će se to i desiti. Međutim, iz nama tada neshvatljivih razloga, izostala jepomoć tako da smo četiri dana bili prinuđeni da trpimo silno granatiranje, da dozvolimo da se četnici pregrupišu, dovedu svježe snage iz Hercegovine i Crne Gore i da nas primoraju da napustimo osvojene položaje. Samo zauzimanje Zebine šume završili smo sa tri poginula, da bi u konačnici imali 46 poginulih boraca - ističe Sijerčić.

Autentični snimci
U filmu koji svjedoči o neviđenom herojstvu drinskih brigada korišteni su autentični ratni snimci, a premijerno bi trebao biti emitiran u programu TV Goražde.

(Dnevni Avaz)

/gorazde-x.com/

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 4 months ago #10916

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
Gorazde 1992 dio 2

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 4 months ago #11153

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
Evo mene ponovo sa ratnim video snimcima iz Rogatice i Rogaticke raje na Gorazdanskom ratistu. Ovaj serijal se sastoji od 60 minuta, ici ce u sest jednakih dijelova i postavljacu ga onako kako sam dobio presnimljen na dvd iako neide bas redoslijedom. Imacemo priliku da vidimo na desetine nasih sugradjana tokom rata na Gorazdanskom ratistu.
Snimak u nekim dijelovima nije bas u najboljem kvalitetu ali mi oprostite jer ja tu nista nisam mogao uciniti.
U ovom prvom dijelu vidjecemo Rogaticke cetnike i cuti njihove cetnicke lazi u popaljenom nasem gradu. Zatim ce mo vidjeti kolonu auta koja prolazi svirajuci Rogatickim mahalama i po meni je ovaj dio ovog snimka nasto nekad prije rata jer je grad pun naseg naroda a vidi se i Gornja dzamija koja je jos bila citava. Zatim slijedi dio snimka na kom nasa vojska, mislim u Sarajevu, pjeva uz harmoniku a harmonikas mi puno lici na naseg rahmetli Zahira Dzaferovica iz Poljuna koji je poginuo kao pripadnik specijalne policije, mislim. Onda slijedi ratna pjesma o poginulom borcu koju pjeva Nazif Gljiva, pa onda kratki snimak naseg komandanta Pede i jos par boraca. I na kraju malo ratnih snimaka uz laganu muziku.
Ovaj prvi dio je u trajanju od 10 minuta i snimljen je u mp4 formatu tako da se skine zacas.
Selam Rogatico ma gdje bili.:)

Prvi dio

www.megaupload.com/?d=JPB5BJVU

Last edit: by Teva.

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 4 months ago #11156

• Teva
  • Moderator
  • Moderator
Evo postavih danas, ovdje gore u mom prethodnom postu, ovaj prvi dio sledeceg serijala ratnih snimaka Rogaticke raje ali kolko cujem ima jos onih koji ne mogu da pogledaju snimke.
Snimci su u mp4 formatu i mogu se zato danlodovati u roku od 1 minute. Da bi ih mogli pogledati treba vam program koji mozete skinuti u ovom linku dole.

Objasnjenje koje sam bio postavio ranije tamo gdje su snimci ispracaja bajrama '91 u Rogatici:
Teva imam problem ali ne znam u cemu je sa ovim tvojim zadnjim video snimcima. Nisam mogao nijedan pogledati. Jednostavno kad ga skinem napise mi da nemam programa u kome to mogu gledati. Cudno i ne znam u cemu je problem. Je li to samo kod mene ili ima jos ko ovako nesto.

www.videolan.org/mirror-geo.php?file=vlc...vlc-0.9.8a-win32.exe

Evo nek ovo ukuca, onda ce mu samo doci da skine program sa interneta. (moj Rusko)

:)

Odgovor:Rogaticka raja na Gorazdanskom ratistu 13 years 4 months ago #11160

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Objave: 1478
  • Thank you received: 1
Jos jednostavnije.Na Google ukucajte VLC.Idite na 01 Net.Besplatno jeB)

Last edit: by Mare.
Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.043 seconds