Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC:

Dino Merlin izdao novi album 14 years 5 months ago #3875

• Efendija
  • Efendija's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
Malo neobicna tema i post za mene:)
Uglavnom, iskren da budem, ne sviđa mi se spot za pjesmu "Dabogda",tj. "Džemat svira, ahmedija plese":), ali sta ces gafovi se desavaju. U zadnjem broju Preporoda ima jedan osvrt na ovaj spot, kao i na neispravnu artikulaciju Božijeg imena od strane Harija Varešanovića.
Evo jedna jako lijepa pjesma od hadžije. Početak je na arapskom, u prevodu: "Ti si moje srce, ti si sve u mom zivotu".

www.uploading.com/files/MTOIBM5X/Dino_Me...-_11_-_Da...mp3.html

Please Prijava to join the conversation.

Last edit: by Efendija.

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4333

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Dino Merlin na Zabranjenom forumu prije 10 min; Ima u Sarajevu i ona manjina koja navija za Zelju, srecom ja nisam taj... :laugh:

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4358

Nisam citala tekst iz preporoda al, je zalosan komentar preproda ko god ga je pisao;Usvemu je zaboga najbitnija ta njegova navodna artikulacija imena ;zar nije mogao ici tekst tipa Hvala bogu pa tako svijetski poznati i jos vaznije slusani pjevaci spominju ime bozije u pjesmi,i koliko ljudi ce cuti ime bozije.........nemam rijeci.

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4359

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Pjesma po meni najveci hit u zadnjih 10 godina. Spot po meni (opet) najbolji u zadnjih 50 godina (na nasim prostorima). Rezime.
Najbolji spot na nasim prostorima od kako ja znam za sebe i gledam TV.

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4360

Veoma je tesko s jednom pjesmom (muzickim djelom) zadovoljiti jako izbirljiv auditoriji, kakav je nas bosanski,i uvijek ce postojati detalji koji se mogu dovesti od jedne (umjetnicke) ili druge (vjerske) strane u pitanje ali s nekog recimo skoro laickog, svakodnevnog (muzickog a i vjerskog) stanovista, ja se u potpunosti slazem sa PiTaRIsToK-om. Mislim da pjesma zasluzuje dobijenu paznju ali samo u pozitivnom smislu a da negativnost (ako je ima) treba pokusati zanemariti i uzivati u jednoj grandioznoj muzickoj numeri koja se rodila na prostorima nase Bosne i Hercegovine.
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4388

• Efendija
  • Efendija's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
Ako zanemarimo neke sitne stvari, po meni kruna Merlinove karijere, sve pjesme od pocetka do kraja. "Dabogda" je nekako postala nacionalna himna. Nisam mogao da vjerujem koliko se pjesma vrti među rajom po Sarajevu, Visokom, Zenici . . .

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4393

Slazem se sa Efendijom, mislim da je Merlin ovom pjesmom dostigao vrhunac u svojoj muzickoj karijeri. Sve sto bude dalje uradio, bojim se da ce pokvariti ovo dosad uradjeno. Negdje procitah da pjesmu " Dabogda " trebao je snimiti sa Sajom r.a.h.,
eto nije him se dalo. Sajo preseli, smrt bijase brza.

Last edit: by Irfan tekija.

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4412

:( Eto ,nadje se i njima dvojici neko mahane nalaziti....a nema ih puno ovakvih ko njih dvojica,koji svojom pjesmom i nastupom otvaraju vrata Bosne i svom svijetu pokazuju kakvi smo.

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4428

Ja ako Bog da 19-og jula na koncert, na Kosevo :silly: Ludnica ce biti, bas kao 2004-te kada smo pokisli kao misevi, pjevali sve njegove pjesme i ostali do zadnje minute na stadionu! Dino a i Hari, su bili i ostali najvece bosanskohercegovacke legende ;)

Odgovor:Dino Merlin izdao novi album 14 years 4 months ago #4430

Gracanice, sad si ti na redu :laugh:

• Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderators: ponekad ovdjeMustafawebmaster
Time to create page: 0.051 seconds