Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

TOPIC: OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 12 years 1 week ago #17425

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6916
  • Thank you received: 10
Mirso, jesul sad ovo slike iz albuma tvoje sestre, mislim na ovu sliku ovdje gore i onu sto si postavio odjutra u podtemi: Slike iz skolskih klupa ? :)
ucinimo nesto za nas grad
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 12 years 1 week ago #17428

• mirsad_d
  • mirsad_d's Avatar
  • Platinum Forumaš
  • Objave: 3230
  • Thank you received: 21
Teva, jesu, ali neće biti puno slika (za sada). Biće još slika o rogatičkim fudbalerima. Obećala mi je radna kolegica, jer joj je otac igrao u FK Mladost. Pa će ili ona ili ja to postaviti na rogatica.com.
Last Edit: 12 years 1 week ago by mirsad_d.

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 12 years 5 dani ago #17495

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
  • Objave: 6600
  • Thank you received: 54
Softićevoj zlatna medalja

Datum: 12.10.2009

Merima Softić, karate reprezentativka BiH, osvojila je zlatnu medalju na 4. međunarodnom turniru "Istanbul open 2009", koji je održan proteklog vikenda.

Softićeva je do titule u kategoriji do 68 kilograma došla pobjedama u četiri borbe. U finalnom meču naša karatistkinja bila je bolja od predstavnice Rusije. Softićeva je u prethodna tri meča savladala tursku, holandsku, pa grčku predstavnicu.

"Ovogodišnje izdanje turnira u Istanbulu bilo je najjače do sada. Pored vrhunskih boraca iz Evrope, u Turskoj su nastupili najbolji karatisti iz drugih svjetskih zemalja, što je dodatno otežalo put do zlatne medalje. Pokazala sam kvalitet i mogu biti jako zadovoljna", rekla je reprezentativka naše zemlje.

Turnir u Istanbulu bio je komercijalnog karaktera, a nagradni fond iznosio je 72.000 dolara. Pored Softićeve, na takmičenju je nastupila i Mirsada Suljkanović, dok je Mensur Cakić osvojio bronzanu medalju kao jedini predstavnik naše zemlje u muškoj konkurenciji. Cakić je do trećeg mjesta došao u kategoriji do 75 kg, pobijedivši reprezentativca Francuske.

"Nakon povrede koju sam imao, osvajanje trećeg mjesta na jednom od najjačih evropskih turnira znači da sam se vratio u formu i da mogu nastaviti sa dobrim rezultatima. Prvi put sam ove godine nastupio na turniru u Istanbulu i stekao sam veliko iskustvo. Ukoliko želimo osvajati svjetske i evropske medalje, onda moramo nastupati u jakoj konkurenciji kakva je bila u Turskoj", rekao je Cakić.

Na ovogodišnjem izdanju "Istanbul opena" učestvovalo je oko 3.000 takmičara iz 44 zemlje svijeta.

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 11 months ago #18236

• mirsad_d
  • mirsad_d's Avatar
  • Platinum Forumaš
slike Salim Ćesko
Last Edit: 11 years 11 months ago by mirsad_d.

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 11 months ago #18244

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
Prvi je rahmetli Sinan Cesko, zlatni Lljiljan iz Zepe.

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 11 months ago #18392

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
Jos jedna od velikih atleticarki Rogatice

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 11 months ago #18455

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
Bojim se lupicu jer se pomalo zaboravlja.
Nije li ova Zepka bacala kuglu i nezove li se mozda Camka.
Znam da je pomalo hramala na jednu nogu i sobzirom da se niko ne javi do sad makar ce mo od Mustafe saznati tacno.;)

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 10 months ago #18987

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator

NA ARD TV U SUBOTU NAVECE
BOKSOVALI MARCO HUCK (MUAMER HUKIC) I OLA AFOLABI (BRITANAC)

NAS MUMAER GA ISIBO PRAVO I POSTAO SVJETSKI PRVAK

SVAKA CAST MUAMERE

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 10 months ago #19207

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar
  • Moderator
Kakanj u "zlatnom setu" izbacio Vojvodinu

sportsport
Srijeda, 09.12.09.

Odbojkaši Kaknja večeras su napravili veliki uspjeh i plasirali se u 3. kolo Challenge Cupa. Naime, naš prvak poražen je u Novom Sadu (3:1), ali su skupili snagu i u tzv. "zlatnom setu" došli do pobjede.

U prvoj utakmici u Kaknju, naš predstavnik u okviru 2. kola Challenge Cupa porazio je Vojvodinu iz Novog Sada (3:1 po setovima). Druga utakmica, ona večerašnja, pripala je Novosađanima, no Kakanjci su bili uspješniji u tzv. "zlatnom setu" i uspjeli izboriti plasman u 3. kolo. Osim Hernandeza, u redovima Kakanjaca briljirali su i Šuljagić, te Karišik i Čorić. U redovima "crveno-belih" ponajviše se pokazao kapiten Vemić te mladi Ivović.

Trener Vojvodine i ovaj je put imao problema s povredama, dok je Almir Begić imao na raspolaganju sve svoje ključne igrače. Naš predstavnik furiozno ulazi u prvi set i na kraju pobjeđuje sa 25:22.

No, Novosađani, potom, uspijevaju nanizati tri dobijena seta i tako ostaviti da se pobjednik odluči u dodatnom "zlatnom setu". Izvrsni Hernandez i društvo odmah na početku odlučujućeg seta prave seriju od 6:2, da bi se domaći igrači vratili, no niti jednom predstavnik Srbije u zadnjem setu nije vodio. Na kraju sa dva odlična poena kapiten Aganović rješava utakmicu u korist Kakanjaca. Treba napomenuti da je glavni sudija bio Bart Frigne iz Belgije, koji je veoma dobro vodio ovu utakmicu.

"Građevinari" su briljirali kada je bilo najpotrebnije i trener Almir Begić zajedno sa svojim igračima ima razloga za veliko slavlje.

OK "Vojvodina" Novi Sad - OK "Kakanj" 3:2 (22:25, 25:13, 25:18, 11:15)

Odgovor:OSTALI SPORTOVI-Borilački sportovi, atletika, teni 11 years 10 months ago #19270

• mirsad_d
  • mirsad_d's Avatar
  • Platinum Forumaš
Predstavljamo: Mufid Isaković (tekvondo)
Datum: 11.12.2009 22:13
Autor: Osman Zukić
Nezavisne novine

Mufid Isaković je rođen 18. marta u Rogatici. Tekvondo je počeo trenirati u sedmoj godini, od kada bilježi izvanredne rezultate na međunarodnim turnirima, za što je nagrađen pozivom u reprezentaciju.

Naš reprezentativac je u godini koja je na izmaku ostvario najznačajniji rezultat u karijeri. Na Svjetskom prvenstvu koje je održano u Kopenhagenu (Danska) osvojio je deveto mjesto nakon što je eliminisan u trećem kolu. Pored toga, osvojio je zlatne medalje na nekoliko međunarodnih turnira u Srbiji, Slovačkoj, kao i na turnirima koji su održani u našoj zemlji.

U tekućoj godini je nastupio na Balkanskom prvenstvu koje je održano u Beogradu, gdje se popeo na pobjedničko postolje. Također, osvojio je naslov prvaka države u svojoj kategoriji. Isaković je kao primarni cilj u svojoj karijeri postavio nastup na Olimpijskim igrama, odnosno osvajanje medalje na svjetskom ili evropskom prvenstvu. Ranije je učestvovao na turnirima u juniorskoj konkurenciji, gdje je osvajao medalje i sticao potrebno iskustvo.

Na osnovu rezultata koje je ostvario u ovoj godini, Isaković je u užem izboru za naslov sportiste godine u Izboru sportiste koji organiziraju "Nezavisne novine" i Radio-televizija BiH.

"Velika mi je čast što sam u najužoj konkurenciji za sportistu godine u našoj zemlji. Zadovoljan sam nastupima u ovoj godini koja je najvažnija u mojoj karijeri. Još sam mlad takmičar i očekuje me mnogo važnih nastupa. Narednih godina se nadam dobrim rezultatima i realizaciji postavljenih ciljeva. Također, raduje me činjenica da sam u društvu najboljih sportista naše zemlje, što je ujedno i nagrada za moj rad", rekao je Isaković.

Svečana manifestacija proglašenja najboljih sportista naše zemlje u 2009. godini održaće se 16. decembra u sarajevskom hotelu "Holiday Inn"

Mufid Isaković
Last Edit: 11 years 10 months ago by mirsad_d.
Time to create page: 0.035 seconds