Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5730

• Efendija
  • Efendija's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
Jedan zanimljiv komentar, copy-paste sa jedne stranice:

"Sta reci osim da je ovo festival monstruma najgore vrste?! Od prosle godine znaju da niko ovdje nije odobravao ovaj cirkus, ali su dovoljno bezobrazni da se pojave ovdje svjesni da nece i ne moze biti mirno ni zapoceto a kamo li zavrseno ovo pedersko smeche. Ta sorta ne zasluzuje uopce da boravi sa nama ostalima! Dobili su batine u ZG i Bg, sta ocekuju ovdje? Ovdje bi mogli jos najgore proci! Moram dodati. Nisam uopce mlad (44) ali vec sam razgovarao sa najmanje 50 ljudi moje generacije koja je bijesna!!! I, ako ovi hajvani ne prekinu to sve i ne povuku se, puno ce nas zavrsiti u pritvorima i zatvorima, a kad izadjemo, nek im je Bog na pomoci! Ima li iko pametan i dovoljno autoritativan da kaze ovim spodobama da ovdje nisu dobro dosli i kapak! neka budu pederi i kreteni u svojim kucama ali bez ovog javnog provociranja i trazenja belaja. Svjesni su reakcija na svim forumima, u svim medijima, svjesni su da su u pitanju desetine hiljada bijesnih ljudi!!! Sta jos cekaju da bi se povukli? Na bezobrazluk se moze odgovoriti samo na jedan nacin:) "

Moj jubilarni 100-ti post:)
Last edit: by Efendija.
The topic has been locked.

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5733

Jedna mala anegdota :) .
Ulazi brat u kucu preblijedio,vidim nesto ne valja i odmah ga pitam sta je?Kaze:-sudario se sad na parkingu,razbih auto.
Haj,reko,o njegovu glavu,nek tebi nista nije bilo.Al djaba,on i dalje zamisljen,a meni zao i pitam ga:Pa sta je,jesil ga puno razbio?Kaze:Ma nisam,al ne mogu da skontam sta sam udario :laugh: .Reko: Bogami mu nije dobro?!Vidis da ga je pocelo i prenositi,te ja malo stegnem da malo bolje ispitam u cemu je stvar.Sta bolan ne znas u sta si udario?Kaze:Pa nekad mi donosilo da je musko,istom domalo bih reko zensko.Sve sam mu moro pricati sa VI :laugh: .I stvarno proslo pet,sest dana,kad to nesto naidje....a brat ga pozna pa kaze;Eh ono sam udario!:laugh:
Kraju sala,ako se ko nesto sazali pa kaze da je to bolest,pa pod Romaniju brate i tamo nek se lijeci,ne po carsiji siriti viruse.:)

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5735

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
Nisam se vise htio javljati ali osjecam potrebu da Mehi odgovorim. Nisam nikad moje prijatelje dijelio na one iz dijaspore i one u domovini. U vise postova sam to i naglasavao. Ali nervira me sto se vi u dijaspori kurcite, kao u Evropi ste pa ipak bolje znate sta je tolerancija, tako ispade po vasim postovima, a ovo je Bosna koja o toleranciji treba jos da uci. E pa braco Bosnjaci, kad ste toliko tolerantni i zivite u zemljama u kojima se peder ne smije pipnuto(Teva u svom postu), zalozite se da se jedna gay parada odrzi u vrijeme Bozica u Vatikanu, odite tamo makar kao posmatraci, pa ce te da vidite kako karabinjeri deru. Na djelu ce te vidjeti evropsku toleranciju za koju se toliko zalazete. A Vatikan je sinonim, bastion krscanske tolerancije.
PS: Mustafa, je li u ovom postu bilo vrijedjanja i psovanja?

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5737

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 5099
  • Thank you received: 19
Galibe ja samo kazem da svako iznosi svoje misljenje. Ne vidim da mi razlicito razmisljamo. Procitaj malo bolje postove pa ces vidjeti. Inace se potpuno slazem sa ovom tvojom konstatacijom oko Vatikana.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5741

Galibe,

Bosnjaci su pametan, tolerantan, human narod. Ovdje na Zapadu gdje se nade ne svojom voljom pokazao se kao jedan od najpozeljnijih na radnom trzistu. Nasa djeca su najprimjerenija djeca u skolama i fakultetima. Poznajem mnoge momke koji su sa 25 godina vec magistri u rzanim oblastima....

Zivot nas je jednostavno doveo u zemlje u kojima sada zivimo i moramo uciti i dokazivati se.

Galibe zamisli jednog ucenika u BiH koji je izabrao stolarski zanat. Nade praksu kod dobrog stolara, marljivo radi, uci i pokusava da "pohvata" sve majstorove majstorluke. Nakon cetiri godine ucenja zavrsi sa odlicnim uspjehom. E sada dali da ocekujemo od njega da nezna nista napraviti, ni sto ni stolicu, ni vrata ni prozor. Naprotiv siguran sam da ce to ovajj svrseni ucenik sa lahkocom uraditi jer je imao dobrog majstora a i on je dobro ucio i tudio se....

E sada Galibe ti od Bosnjaka u dijaspori koji su tu izmedu 10 i 16 godina ocekujes da nista nisu naucili za vrijeme svog boravka u zemlji u kojjoj se nalaze. Jednostavno, mi smo ovdje na praksi kao i onaj ucenik kod majstora stolara i htjeli ili ne mi moramo uciti, spoznavati, uvidati razlike. To je jednostavno nasa svakodnevnica.

Kroz skolu, radno trziste, internet, novine, Tv i naravno praksu mi ucimo uvidamo, poredimo to sa nasom domovinom .... To je nesto sto je normalno...

E sad hocu li ja reci za onog novog stolara koji postaje dobar u svom poslu da se folira zato sto je dobar majstor. Necu jer je to njegov posao. Hocu li reci da se foliraju ili "glumie" drugi uspjesni ili manje uspjesni ljudi u BiH samo zato sto su nesto naucili ili su sticajem okolnosti bili "primorani" da nauce....

E pa nevidim razloga da ti mislis da neko glumi ili se folira zato sto je za ovih 10-16 godina nesto naucio (bio primoran da nauci) o toleranciji, demokratiji, zakonima u skolstvu zdravstvu i svim oblastima koje te interesuju jer to moras znati ako vec zivis u zemlji u kojoj zivis...

AKO GLEDAMO IZ TOG UGLA ONDA BI SE TREBALI RAZUMJETI!!!!!????

I na kraju, ja bih licno volio da sve te stavri nisam naucio, niti vidio, i da sam sada u BiH i vjeruj mi da bih se sutra sa tobom mjenjao da ti sa porodicom dodes ovdje i dobijete poslove koje mi imamo a da se ja sa porodicom vratim i dobijemo vase poslove, ali je to nazalost tehnicki neizvodljivo..
Last edit: by Mustafa.

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5744

• PiTaRIsToK
  • PiTaRIsToK's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
Hvala ne treba. Sto puta sam napisao, takva Evropa, netreba mi pa stoga ni pouka "majstora" u tvojoj personifikaciji mi ne treba. Evropa je krscanska a krscanstvo se bori da zatre moju vjeru koja se zove Islam. A meni je moja vjera na prvom mjestu i ono sto ona propisuje. Muslimani u svijetu su jako podmitljivi (zato nam se ovo sve i desava) a mnogi od drveta ne vide sumu. Neka je meni lijepo a za drugo bice kako bude. Zato ja sa puno emocija pisem o ovoj temi iako me svi znate, ko sam i sta sam i da imam siroke poglede na svijet. Drugim rijecima, nisam "papak" pa da ne shvatam sta se u svijetu dogadja. Krscani vam daju šolje a uzimaju šerpe. Ako ste muslimani, pobunite se i vi protiv onog cemu se protivi vasa vjera. Ako nesmijete(i to shvatam jako dobro) onda nepricajte nama o toleranciji jer mi nismo tolerantni po tom pitanju. Zadrzite je za sebe bar u ovom slucaju.
PONOVO! GAY PARADA U VATIKANU, SRCU EVROPE KOJI NASTOJI DA EVROPSKI USTAV POCIVA NA NACELIMA KRSCANSTVA, U VRIJEME BOZICA.
E onda promicite evropsku kulturu i ono sto ste od "majstora" naucili.

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5748

Iako se veoma malo javljam na ovoj stranici ovog puta zaista osjecam da to moram uciniti.Kao prvo selam za mog komsiju Galiba i zaista moram reci da se u potpunosti slazem sa njegovim misljenjem o ovoj gay paradi i to bas uSarajevu u vrijeme Ramazana tj.svetog Muslimanskog mjeseca.Zaista si Galibe u pravu da bi tako nesto trebalo da se odrzi Vatikanu za vrijeme Bozica.Ipak mislim da je to velika igra malih ljudi da bi ponizili nas MUSLIMANE i to bas sada.Zivim u takvoj sredini da se svaki dan susrecem sa tim prljavim gadovima(te osobe se mogu samo tako nazvati)i vjeruj da mi se povraca od njih.

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5752

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 5099
  • Thank you received: 19
Da ne bi bilo nesporazuma ja moram samo da kazem ono sto sam sada procitao. Naime procitao sam sve postove u ovoj temi na ove cetiri stranice. Svi su dali svoj odgovor na temu. Po onome sto je izneseno su maltene svi protiv te parade u Sarajevu za vrijeme ramazana. Ovo o cemu dalje diskutujemo i oko cega se stvaraju razlike su sasvim druge teme. Diskutujemo o islamu, odnosu islama prema zapadu i obrnuto , mi u islamu i tako dalje.
Najbolje bi bilo da sa ovom temom zavrsimo jer smo odgovorili na postavljeno pitanje a ako cemo dalje raspravljati onda otvorimo nove teme sa jasnim pitanjima.
Naravno da ima razlika u pogledima na islam i sve ono sto ga okruzuje pa se o tome moze jako mnogo diskutovati a mislim da je ova tema o paradi pedera u Sarajevu iscrpljena.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5759

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Objave: 1478
  • Thank you received: 1
Bogami Galibe,ti malo polupo loncice.Trazis da Murat,Mustafa,Mahir,Sabahudin,Muharem,Nedim,Muhamed i ostali MUSLIMANI koji zive na zapadu organizuju paradu u Vatikanu.Ili ti mislis da smo mi mali muslimani na odnosu Velikih muslimana koji su ko ti ili mozda mislis da smo se popederili

Odgovor:GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA 14 years 2 weeks ago #5761

• Teva
  • Teva's Avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 6796
  • Thank you received: 10
Crkoh od smijeha: :laugh:
ucinimo nesto za nas grad
Last edit: by Teva.