Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 5 months ago #12659

• Mare
  • Mare's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Objave: 1478
  • Thank you received: 1
Bas sam se cuo sa Kizom preko Telefona.Zamoli me da vam svima zahvalim od srca za trud i pomoc koju angazujete za njegovu scerku Enu

Please Prijava to join the conversation.

Last edit: by Mare.

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 5 months ago #12663

• Mustafa
  • Mustafa's Avatar Topic Author
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 6599
  • Thank you received: 54
par informacija od veoma aktivnog DINE OSMANOVICA

Znaci, za danas je uradjeno sljedece:

- Tuzla - celija DOSTA i Revolt iz Tuzle ce uzeti na sebe organizaciju nekoliko humanitarnih partija, te ce na udarnim mjestima stajati kutije za donacije (u kaficima itd) sa letcima koji objasnjavaju za sta su donacije. Svaku noc ce neko od aktivista to pokupiti i uplacivati.

- Letke (sve) ce odraditi i odstampati Pokret DOSTA, dizajn mi inace radi profi dizajner zaposlen za McKann Eciksson, koji radi marketing i Coca Coli itd. Takodje ce raditi i dizajn bilborda, koji bi isli po Sarajevu, s tim sto za njih jos uvjek cekam da vidim kolika ce cijena biti.

- Dzingl radi Chenga sa studentskog radija, i njega sto se tice za sada je sredjeno da se vrti na sve i jednom ozbiljnijem radiju u drzavi, od Bihaca dole do Neuma. Za ovo nam fali da se sredi broj (ili brojevi) koji bi se mogli zvati i sa drugih operatera, ne samo sa BH Telekoma.

- U Zenici je vec dogovoren jedan humanitarni koncert u klubu 072 - ulaznica 3KM plus 10% od zarade lokala tu noc (takvi su gazdini uslovi), i to je cijena ulaznice OK za Zenicu. Eventualno se moze pregovarati za vecu cijenu, ali bojim se da bi onda imali manje gostiju, pa bi se u
sustini svelo na isto. Takodje ce stajati, kao i u slucaju Tuzle, kutija na udarnim mjestima sa sve letcima.

- U Sarajevu cemo pripremiti takodje humanitarni koncert, svirace vjerovatno Dubioza, Skroz, Letu Stuke, cekam jos da mi javi sve detalje kolegica koja je to preuzela na sebe da provjeri i organizuje. Ovo bi islo vjerovatno sredinom juna tek, s obzirom da u maju imaju koncerte u
SA za pare, pa sumnjam da bi pristali da prave humanitarni koncert prije toga i da sviraju. Lokacija vjerovatno Kino Prvi maj, jer za njega ne placamo nikakvu rentu, u sustini 'nase' je pa tu nemamo nikakvog troska, plus sto mozemo obezbjediti i pice i svu zaradu od pica staviti takodje u pomoc.

Takodje, bajkeri (klub "RajvoSa") su se javili i oni ce takodje
organizovati nesto u SA, skontace sta, ali su jako zagrijani da pomognu, pa cemo znati vise detalja narednih dana. Bilborde za SA sam vec spomenuo, ici ce takodje i stolovi po gradu sa letcima za prikupljanje pomoci, ljude vec imamo i za to.

- Mostar i Mostarci vec imaju iskustva s akcijom za pomoc Elmi Boskailo, koja je bila jako uspjesna, i za njih se vjeruj mi najmanje sikiram, oni su daleko naj pripremljenija celija pokreta i naj aktivnija. Cekam da mi jave sve detalje, pa ih javim i ja tebi, ali vjerovatno ce biti neka
akcija, koliko sam skontao, po njihovim trznim centrima.

- Cuo sam se danas i sa Emirom Suljagicem, koji je ujedno i savjetnik Alije Behmena, da vidim kako konkretno Grad moze pomoci, i dobio sam vec neku potvrdu da ce pomoci biti, a kakve vidjecemo.

- 05.05. je sjednica Federalnog Parlamenta, na kojoj ce se ispred pokreta obratiti Demir. Sjednica je sazvana na zahtjev Gradjanske inicijative koju opet vodi DOSTA, tako da cemo to obracanje iskoristi i da se od poslanika zatrazi da, posto se kunu u mlade, odreknu se svoje jedne plate u korist pomoci Eni. S obzirom da ce sjednica biti prenosena i putem TV-a,i zbog samog Brankovica, nesto cisto sumnjam da ce to odbiti, jer im treba bilo sta da poprave imidz kod ljudi.

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 5 months ago #12669

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 5099
  • Thank you received: 19
Dobio sam informaciju da nas clan Bela vrlo vrijedno radi i vodi akciju u Americi. Nadamo se da ce nam se Bela javiti i napisati par rijeci o akciji u Americi.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 5 months ago #12676

Cuo sam se sa mojim starim ahbabom,Muftic Elvirom,kojem veceras na sijelo dolazi direktor kkBosna.
Sta mozemo traziti od kk Bosne?Posto su na programu jos nekoliko utakmica,mogao bi se postaviti transparent,apel za pomoc Eni Feriz,humanitarni telefon.
Utakmice kk Bosne prenosi televizija,pa eto jos jedne mogucnosti da se dodje do kojeg poziva vise,poziva koji znaci ljudski zivot....Twin Peaks

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 4 months ago #12685

Ne zaboravimo Rogaticu...

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 4 months ago #12688

• emira-tekija
  • emira-tekija's Avatar
  • Senior Member
  • Senior Member
  • budite tamo gdje ste najpotrebniji u rogatici
  • Objave: 325
  • Thank you received: 0

sto se mene tice i ja cu se ukljuciti za pomoc nasij djevojki sa pismom cu otici u par organizacija i ambasdu u minhenu pa cemo vidjeti sta se moze uraditi cucemo se jos povodu ovoga
rogaticanka 72

Last edit: by Kaza.

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 4 months ago #12697

• Mustafa
  • Moderator
  • Moderator
Informacija o danasnjoj uplati iz SVEDSKE

Thomas Kwapiz /Bromölla/ 20 eur
Talic,Poric,Kuruzovic,Nalic,Bedro,Pasa/Kristianstad/ 260 eur
Patrik Nilsson/Bromölla/ 20 eur
Refik Novljakovic/Sölvesborg/ 50 eur
Amra K /Bromölla/ 240 eur

Ukupno 590 eur

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 4 months ago #12698

-
Sloga
Humanitarni karaoke party za Enu Feriz

U sarajevskom klubu Sloga u srijedu, 13. maja, bit će organizovan humanitarni karaoke party kako bi se pomoglo oboljeloj Eni Feriz.

Voditelji revijalnog dijela programa bit će muzičari Amel Ćurić, Nešad Selman i CiCk0 (DJ iz Sarajeva, član grupe Block). Oni će pjevati zajedno s učesnicima karaoke takmičenja.

Za pobjednike su, zahvaljujući sponzorima, obezbjeđene nagrade: ulaznica za nastup DJ Tiesta u Domu mladih i 2,8-inčni TFT touch screen MP4 playeri.

Ulaz na karaoke party koji počinje u 21 sat košta 5 KM, a sav prikupljeni prihod bit će uplaćen na račun Ene Feriz, mlade nade bh. sporta, koja je oboljela od autoimunog hepatitisa ili ciroze jetre, te joj je hitno potrebna transplantacija jetre u nekom od evropskih kliničkih centara.

Za troškove transporta i operacije, postoperativnog tretmana te boravka pratioca potrebno je prikupiti oko 300.000 KM.

Za sve one koji mogu i žele pomoći, otvoren je humanitarni telefon 090 291 046. Pri svakom pozivu doniraju se 2 KM. Bankovni računi na koje se može uplatiti novac su:

Domaći platni promet
Primalac: Feriz Ena
Unicredit Banka dd Mostar
Broj žiro računa: 338-690-25699008-49

Iz inostranstva
Unicredit Banka dd Mostar
R.N: 40311009101
IBAN kod: BA39 3386 9028 6990 1188
SWIFT cod: UNCRBA22

Za više informacija posjetite www.PomozimoEni.ba.

(Sarajevo-x.com)

Last edit: by ponekad ovdje.

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 4 months ago #12712

• Mustafa
  • Moderator
  • Moderator
APEL "otisao" na jos par adresa u SVEDSKOJ:

- Bosnien Hercegovina föreningen
595 40 MJÖLBY

- Bosniens o Hercegovinas Förening i Norrköping
602 34 NORRKÖPING

- Bosnien Hercegovina föreningen "bosna"
145 01 NORSBORG

- Bosnien Hercegovina föreningen ""Bosnjak"
611 46 NYKÖPING

- Bosnien Hercegovina föreningen "Behar"
611 46 NYKÖPING

- Bosnien Hercegovina föreningen "BiH 94"
372 31 RONNEBY

Odgovor:Rogaticani pomozimo ENI FERIZ 13 years 4 months ago #12721

• Mustafa
  • Moderator
  • Moderator
JEDNA PRELIJEPA VIJEST:::

Opcinsko vijece Ilidza doniralo 10 000 KM

Porodica se zahvaljuje opcinskom vijecu Ilidza i nacelniku Opcine Ilidza koji su na danasnjoj sjednici donijeli odluku da se na Enin racun uplati: 10.000 KM na ime pomoci u lijecenju.

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.051 seconds