Rogatica Home Page

Switch to desktop Register Login

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me

TOPIC:

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 1 week ago #4178

Razgovarao sam sa "suport" odjeljenjem u firmi koja odrzava server na kom se nalazi nasa stranica.

Nisu nasli nekakav valjan razlog sto se to dogadja, sa njihove strane je sve OK.

Ja pretpostavljam da je saobracaj, veliko opterecenje linije u odredjenim vremenskim periodima.

Nadam se da ce biti ok ubrzo.
Ne zaboravimo Rogaticu...

Please Prijava to join the conversation.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4180

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 5099
  • Thank you received: 19
Mislim da je ovo problem sa kojim bi se trebalo ozbiljnije pozabaviti. Ovo kako veceras ide je nemoguce i nisam siguran da ce nasi gosti imati toliko strpljenja.
Ima li nacina da se konsultujemo sa nekim ko bi nam mogao pomoci jer mislim da nije opterecenje u saobracaju u pitanju. Ostale stranice se otvaraju bez ikakvih problema i veoma brzo.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4182

Kada kazem "saobracaj" mislim samo na server na kom se nalazi nasa stranica a ne na internet uopste...

Firma kod koje sam zakupio "web hotel" stavila je nasu stranicu na jedan od svojih servera i taj server ima mozda 100 drugih stranica..

Server ima mogucnost protoka informacija npr. 100 MB u sekundi e sada ako na tom serveru ima recimo 10 stranica koje imaju 30.000 posjeta kao nasa stranica tada je ovih 100 MB nedovoljno i oni moraju povecati konekciju tog servera na npr 200 MB u sekundi... o tome se ovdje radi.

Ja sam ih ponovo zamolio da pogledaju u statistiku servera "logfil" koji svake sekunde biljezi statistiku opterecenja servera i da vide kako stvari stoje.

Vas sve bih zamolio da mi posaljete mailom ili da upisete ovdje tacan datum i vrijeme kada niste mogli otvoriti stranicu i kada ste bili izbaceni sa stranice.

Npr 27.06.2008 u 18:34 nisam mogao otvoriti stranicu...

Trazili su mi ove podatke za proteklih nekoliko dana ali nisam im mogao dati jer nisam ni ja pisao tacno vrijeme.

Eto upisujte ovdje ove podatke ili mi posaljite mail Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Ovo bi mi pomoglo da rijesimo ovaj problem!
Ne zaboravimo Rogaticu...

Last edit: by webmaster.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4183

• Kaza
  • Kaza's Avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objave: 5099
  • Thank you received: 19
Abdulahu upravo sam i ja mislio da nista ne moze biti do nas i da je do servera.
Evo mozes slobodno veceras zapisati da cijelo vrijeme ide lose.
Rijetko se desi da se stranica ne otvori (mada mi se i to desavalo) ali vrijeme otvaranja je uzasno dugo. Takodjer otvaranje unutar stranice. Vrlo cesto poslije dugog cekanja dobijem obavijest "fertig" sa praznom stranicom, pa onda Jovo nanovo.

Ranije mi se desavalo da ide sporije kada u internet idem preko AOL-programa a brze preko Explorera. Sada je to isto dugo a posto se vec svi javljaju sa istim problemom onda je to upravo ovo sto si gore napisao.

Trebalo bi ih stisnuti jer je njihova obaveza da im musterija bude zadovoljna.
Mislim da oni znaju u cemu je problem a trazenje dodatnih podataka je izgovor i dobivanje na vremenu.
Nadam se da ovo nece dugo trajati.
Kad imas sve, ne vidis nista; progledas tek kad nemas nista.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4184

• Gracanica
  • Gracanica's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
I ja imam iste probleme kao Purak,Teva,Behar,Kaza......
Kod mene se pocelo javljati prije 6 dana znaci 22 jun i evo sve do veceras-28.jun.Vrijeme neznam tacno ali uglavnom uvjek kad god otvoram stranicu.

Prije 6 dana stranica se otvarala sporo a onda sve sporije i sporije.Otvaranje unutar stranice(forum)takodje je sporo,vrlo cesto mi se desi da poslije dugog cekanja dobijem praznu stranicu i onda moram nanovo otvarati stranicu - sve ponovo ispocetka.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4185

• Zambi
  • Zambi's Avatar
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Dobar lud rođena su braća
  • Objave: 834
  • Thank you received: 0
I ja imam iste probleme,sporo otvara stranicu(forum) to je već duže vrijeme,šta je razlog neznam

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4193

:laugh: Web. imam ja jedam dobar prijedlog kako se rijesiti svih problema kako na stranici,tako i oko sranice:
-Nek Gracancad dolaze jedan dan,a mi cemo drugi.....:) i svi ce problemi nestati,ne?:dry:

Mahsuz selam svima.;)

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4196

Plah prijedlog purak! :lol:

Ukoliko doprinosi besprijekornom radu stranice, što se iskreno nadam, evo da i ja potvrdim da se u znadnje vrijeme stranica jako sporo otvara.
A na ovom topic-u recimo, sada u 12:50 je bilo skoro nemoguće prebaciti na prvu stranicu bez da me skroz izbaci....

Selam svima!

ps
napisah pogrešno jednu riječ, pa rekoh da je ispravim; BELAJ!
Piši i to, ako treba

Last edit: by Senada_M.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4197

:) Mozda se ja i ne razumim plaho u kompjutere,al zato smisliti nesto efikasno protiv Gracancadi,dok rece sta bi.:laugh:
Kraju sala,..danas stvarno koci,al bice bolje ako Bog da.

Odgovor:Chat i kratke poruke 14 years 6 dani ago #4199

I ja se nadam da će biti bolje, ako Bog da, srediće to web.
A ako slučajno ne bude moguće, onda treba praviti raspored kad ko dolazi....
EFIKASNO :laugh: :laugh:

Moderators: Mustafawebmaster
Time to create page: 0.056 seconds