Hamza Alić oborio lični rekord i ispunio normu za Svjetsko prvenstvo

Na ovogodišnjem međunarodnom mitingu takmičili su se sportisti iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Makedonije, Mađarske, Turske, Kenije, Rusije, Ukrajine te Bosne i Hercegovine.

Predstavnici Hrvatske na današnjem mitingu osvojili su 15 medalja, a Bosne i Hercegovine tri medalje manje. Ćetiri medalje osvojili su predstavnici Srbije, po dvije su pripale Crnogorcima, Slovencima, Ukrajincima i Mađarima, dok su po jednu medalju osvojili predstavnici Turske, Belgije i Kenije.

Naši bh. reprezentativci u atletici danas su ponovo briljirali i osvojili najsjajnija odličja. Amel Tuka osvojio je prvo mjesto na 800 metara, Dejan Mileusnić je prvi u bacanju koplja, Hamza Alić je kuglu bacio na 20,73 metara i time osvojio prvo mjesto, dok je bh. atletičarka Biljana Cvijanović šampionka na 1.500 m.

Hamza Alić je današnjim rezultatom oborio svoj lični rekord te je ujedno ispunio i A normu za Svjetsko prvenstvo u Moskvi.

“Osjećao sam u prvom bacanju da mogu napraviti dobar rezultat. Dužina koja je bila daleko iznad 20 metara nije bila ispravna, ali vjerujte mi i obećavam, ovo je danas moglo ići iznad 21 metar i ići će sigurno u narednom periodu”, kazao je bh. olimpijac.