Dobija li BiH trenera za velike stvari?

Dobija li BiH trenera za velike stvari? Danas je ostvario još jednu važnu pobjedu

Kalendarska godina je na izmaku i mnogi klubovi su danas odigrali svoje posljednje mečeve u 2019. godini. Među njima je i Jahn Regensburg kojeg s klupe vodi bh. trener Mersad Selimbegović.

Selimbegović je početkom sezone postao šef stručnog štaba ovog drugoligaša i za sada mu ide odlično u njemačkoj Cvajti.

U posljednjem meču ove godine Regensburg je na gostovanju pobijedio Bochum, nekada stabilnog Bundesligaša i jednog od najstarijih njemačkih klubova osnovanog 1878. godine.

Regensburg je slavio rezultatom 2:3. Gosti golovima Stolzea i Albersa u 15. i 32. minuti poveli s 0:2, Ganvoula je u 42. minuti vratio domaće u igru.

U nastavku po jedan gol na obje strane. Stolze svojim drugim pogotkom na meču gostima ponovo donosi prednost od 1:3, da bi u 83. minuti Losilla zabio za konačnih 2:3.

Tako je Regensburg 2019. godinu završio na odličnom 7. mjestu i učinkom od 26 bodova uz omjer od sedam pobjedam, pet remija i šest poraza.

Selimbegović je u BiH igrao za Žepče i Željezničar odakle je 2006. godine prešao u Regensburg gdje je po okončanju igračke karijere počeo da se bavi trenerskim poslom.