MEKTEB U BLAGOVCU POHAĐA 160 POLAZNIKA

Svakog vikenda u Blagovcu čuje se vesela dječija graja i glas lokalnog efendije i mualima Edina Mrkulića koji male džematlije poučava osnovama islama. U to se uvjerila i naša ekipa prilikom posjete ovoj vogošćanskoj MZ gdje uprkos pandemiji korona virusa mekteb u grupama bez prekida radi od septembra prošle godine.

 

 

 

 

MEKTEB U BLAGOVCU POHAĐA 160 POLAZNIKA

 

Svakog vikenda u Blagovcu čuje se vesela dječija graja i glas lokalnog efendije i mualima Edina Mrkulića koji male džematlije poučava osnovama islama. U to se uvjerila i naša ekipa prilikom posjete ovoj vogošćanskoj MZ gdje uprkos pandemiji korona virusa mekteb u grupama bez prekida radi od septembra prošle godine.

 

S obzirom na broj stanovnika u Blagovcu ovo je najbrojniji vogošćanski mekteb, gdje djeca rado dolaze na pouku u čemu ih podržavaju i motivišu i njihovi roditelji. Jedan od razloga je i pedagoški pristup ef. Mrkulića koji djecu uči ne samo o islamu nego i drugim vrijednostima, kao što su ljubav prema domovini, komšijama i prijateljima, mjestu u kojem živimo…

 

U džematu Blagovac već su izvršene pripreme za najdražeg gosta muslimanima, mjesec ramazan. Okrečena je džamija i postavljeno novo ozvučenje zahvaljujući donatorima na čemu im se Edin ef. Mrkulić od srca zahvaljuje.

 

https://www.rtvvogosca.ba/mekteb-u-blagovcu-pohadja-160-polaznika/?fbclid=IwAR2AZYkvb6guEAl4mm3RCMQWSq0qM9c9FHG7YTosYdYxiO89r6sMUlsPj70

 

 

 

 

Komentariši