Casa Pia izdržala na Da Luzu, Zolotić jedan od najboljih na terenu

Casa Pia je u 9. kolu Lige Portugala osvojila bod na gostovanju kod Benfice, a sjajan meč odigrao je Nermin Zolotić

Casa Pia našeg Nermina Zolotića osvojila je bod na gostovanju kod Benfice u 9. kolu prvenstva Portugala.

Još jednom je Casa Pia bila tvrd rival favoritima, a bod kod lidera na tabeli bez sumnje je senzacija za ekipu Filipea Martinsa.
Mučila se Benfica, ali je bedem Casa Pije uspjela probiti u finišu prvog dijela kada Joao Mario pogađa za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Poslije 10 minuta drugog dijela Casa Pia dobija penal, ali ga Felippe ne uspjeva pretvoriti u gol. Odmah nakon toga gol na drugoj strani, pogodio je Antonio Silva, ali je VAR reagovao i gol je poništen.

Nagradu za borbenost Casa Pia je dobila u 81. minuti. Asistencija se piše Beneditu Mukendiju, a desni bek Casa Pije, Gaizka Larrazabal pogađa za 1:1, što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Bh. internacionalac, Nermin Zolotić, bio je jedan od najboljih fudbalera na terenu i jedan je od najzaslužnijih za ovaj bod.