
“Noa” je postala pobjednik Kupa Armenije sezone 2025/26. U finalnoj utakmici, tim Sandra Perkovića pobijedio je “Urartu” rezultatom 4:2 i osvojio nacionalni trofej drugu godinu zaredom.
Hrvatski napadač Marin Jakoliš postigao je dva gola za Noah. Golove su postigli i portugalski napadač Helder Ferreira i defanzivac Guadeloupea Nathaniel Saintini.
Golove Urartua postigli su vezni igrač Mikael Mirzoyan i napadač Edik Vardanyan.
Armenski kup, Finale “Urartu” – “Noah”: 2:4
Mikael Mirzoyan, 10, Edik Vardanyan, 74 – Helder Ferreira, 26, Marin Jakoliš, 45+1, 52, Nathanael Saintini, 57
Drugi uzastopni trofej i važna karta za Evropu Ova pobjeda ima dvostruko značenje za Noa. Tim je ne samo odbranio titulu u kupu, već je i osigurao učešće u barem drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu sljedeće sezone.
Sada se “Noa” može fokusirati na borbu za prvenstvo u preostalim kolima armenske Premijer lige, gdje trenutno zauzimaju drugo mjesto i rasterećeno mogu igrati do kraja prvenstva jurišajući na duplu krunu…






