Hamza Alić osvojio bronzu na Evropskom zimskom bacačkom prvenstvu u Splitu

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Hamza Alić (AK Zenica) osvojio je bronzanu medalju u bacanju kugle na Evropskom zimskom bacačkom prvenstvu u Splitu.
U konkurenciji 20 takmičara iz 15 zemalja, 29-godišnji Hamza je osvojio odličje hicem 20,13 m. Zlatnu medalju osvojio je predstavnik Holandije rezultatom 20,30 m, a srebro atletičar iz Portugala, s istim rezultatom kao i naš takmičar (20.13 m).

Bh. olimpijac ove sezone na Balkanskim dvoranskim igrama u Atini osvojio je zlatnu medalju s ličnim rekordom – 20,23 m. Ovim rezultatom Alić na svjetskoj ljestvici najboljih kuglaša trenutno zauzima deseto mjesto.

Od ostalih bh. takmičara, koji su nastupili u Splitu, najvrijedniji rezutat postigao je Kemal Mešić (AK Sarajevo), koji je bacio disk na dužinu 55 m