Berina Mehmedović sa ekipom Pete Gimnazije Sarajevo prva u odbojci na prvensrvu srednjih škola FBiH

U Žepču je danas otvoreno Federalno takmičenje u odbojci za učenike osnovnih i srednjih škola u okviru Malih olimpijskih igara, uz učešće 26 ekipa iz osam kantona i Brčko distrikta.

Takmičenje su organizirali Udruga pedagoga tjelesne i zdravstvene kulture Zeničko-dobojskog kantona i Sportski savez Bosne i Hercegovine, a domaćini su bili KŠC “Don Bosco” i Osnovna škola “Žepče” Ovogodišnje izdanje okupilo je više od 320 takmičara i označeno je kao jedno od najmasovnijih školskih sportskih takmičenja u Bosni i Hercegovini, uz rekordan broj učesnika.

Dana 7.5. na federalnom takmičenju održanom u Žepču učenice Pete Gimnazije Sarajevo ostvarile su veliki uspjeh osvojivši PRVO mjesto i zlatnu medalju.

Pod vodstvom profesorice Elvire Subašić, ekipa je pokazala izuzetnu borbenost, zajedništvo i sportski duh, te je svojim odličnim nastupom dostojno predstavila školu.

Ovaj uspjeh rezultat je velikog truda, discipline i predanog rada cijelog tima. Kolektiv škole je ponsan na učenice koje su svojim zalaganjem pokazale koliko se rad i upornost isplate.

Komentariši