Sead Pešto: Eminu srebrna medalja na trci 400 m na takmičenju srednjih skola KS

Moje zlatno dijete je danas na takmičenju srednjih škola kantona Sarajevo u atletici u utrci na 400 metara osvojilo sjajno drugo mjesto i srebrnu medalju.

Emin koji je košarkaš i nikad nije trenirao atletiku, čak mislim da nije nikad na stazi ni istrčao tih 400 metara imao je sjajno vrijeme od 54.8, što znači da je prosječno trčao svakih 100 metara za po 13.5 sekundi.

Uspjeh je još veći ako znamo da je većina takmicara bila iz viših a Emin je tek prvi razred srednje škole. Pored svih atletičara, fudbalera jedan košarkaš pretrči ( skoro) sve i impresionira čak i atletske trenere.

Trči brzo, skače visoko i grli jako.

To je moje zlatno dijete, mama bi bila ponosna.

Komentariši